Jak zobrazit ukazatel FPS ve hrách? Steam si s tím poradí!

Chcete sledovat, na kolik FPS vaše hra jede? Věděli jste, že funkce zobrazení počtu snímků za vteřinu je součástí klienta služby Steam?

Pokračování textu Jak zobrazit ukazatel FPS ve hrách? Steam si s tím poradí!

Čeká nás pokračování Star Wars: Republic Commando?

V roce 2005 jsme se mohli ujmout velení elitní jednotky Republic Commando a zažít akční dobrodružství, které do dnešních dnů nemá ve videoherním světě Hvězdných válek konkurenci. Nyní, po dlouhých 11 letech, se začínají objevovat zvěsti o údajně připravovaném pokračování.

Pokračování textu Čeká nás pokračování Star Wars: Republic Commando?

Limitovaná edice PS4 – Uncharted 4: A Thief’s End

Sony si dává na speciálních limitovaných edicích PlayStationu 4 opravdu záležet, což jako majitel jedné z nich můžu jen potvrdit. Není proto překvapující, že bundle PS4 a čtvrtého pokračování Uncharted vypadá naprosto skvěle.

Pokračování textu Limitovaná edice PS4 – Uncharted 4: A Thief’s End

PS4 vs. Xbox One – válka konzolí má svého vítěze

Nová generace konzolí je na trhu již nějaký ten pátek a jako majitel Xboxu 360 jsem se dlouho rozhodoval, zda koupit další herní stroj z dílny Microsoftu, nebo dát tentokrát přednost herní stanici od Sony. Udělal jsem si seznam exkluzivit, porovnával hardware, dlouze debatoval o přednostech té které platformy s kamarádem. Bitvu nakonec rozhodl jediný detail. A Batman.

PlayStation 4 vs. Xbox One

Pokračování textu PS4 vs. Xbox One – válka konzolí má svého vítěze

Notch opouští Mojang, Minecraft v rukách Microsoftu

O námluvách Microsoftu a Mojangu se nějakou chvíli šuškalo a nebylo jasné, co z toho nakonec bude. Dnes Microsoft koupi oficiálně potvrdil, Mojang ho stál 2,5 miliardy dolarů. O tom Markus Persson alias Notch zřejmě nikdy ani nesnil, souběžně s oznámením o prodeji zveřejnil na svém blogu zprávu o odchodu z firmy, kterou před pěti lety založil.

Notch opouští Mojang, Minecraft v rukách Microsoftu

Pokračování textu Notch opouští Mojang, Minecraft v rukách Microsoftu

Alpha Prime – Nikdy nevěř bejvalce!

České akční sci-fi Alpha Prime od, dnes již neexistujícího, studia Black Element Software se sice nezapsalo do dějin světové herní scény, ale své kvality rozhodně má. A jsou patrné i po sedmi letech od data vydání. Pojďte se nechat přesvědčit.

Z hlavy Ondřeje Neffa

Jedním z lákadel Alpha Prime je příběh, na kterém se spolupodílel Ondřej Neff. Tedy ne úplně stoprocentně jako scénárista, spíše jako autor námětu (spisovatel sám vám to vysvětlí asi nejlépe). I když se nejedná o bůhví jak originální story, vine se hrou jako ona pověstná červená nit a dává všemu tomu humbuku, explozím a zabíjení smysl.

Pokračování textu Alpha Prime – Nikdy nevěř bejvalce!

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Digitální distribuci her jsem před pěti lety vcelku zkritizoval a pravdou je, že jsem dlouho měl na Steamu jen několik her. Jenže doba pokročila a v souvislosti s cenou, za kterou se nechají skvělé hry pořídit, naboptnala i moje knihovnička.

Nemyslím teď cenu nových her (stále si myslím, že si hru první den po vydání koupí jen blázen a na Steamu tuplem), ale těch titulů, které se objevují v nejrůznějších slevách, výprodejích či výhodných balíčcích. Jen pro upřesnění, v souvislosti s digitální distribucí mluvím o hrách na PC. Ty mají totiž tu specifickou vlastnost, že s okamžikem pořízení padá jejich cena na nulu (a to i u krabicové verze). Na konzli tak kupuji pouze krabicovky, které po dohrání mohu ještě poslat dál, a PC živím zábavou z digitální distribuce.

Pokračování textu Statistika nuda je, má však cenné údaje