12 Rounds

12 Rounds (12 kol) | recenze | filmWWE vyprodukovala další akční pecku. V hlavní roli opět John Cena, chlapík s věčně nasraným pohledem a muskulaturou Hulka. Ve 12 Rounds ztělesnil policejního důstojníka Dannyho Fishera. Ten se jednou připlete k zásahu FBI a překazí útěk nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Jackson přísahá pomstu a do roka a do dne se tak stane. Unese Fisherovu ženu, vyhodí mu do povětří dům i s instalatérem a přichystá mu dvanáct smrtících pastí.

Ano, 12 Rounds je vykrádačkou slavných akčních filmů let minulých, především Smrtonosné pasti 3 a Nebezpečné rychlosti. Jenže, Renny Harlin je zkušený režisér a akční scény divákovi servíruje s takovou precizností a umem, že si nejeden posteskne, proč se takových filmů netočí víc. John Cena sice není Bruce Willis ani Keanu Reeves, ale s buldočím odhodláním a vytrvalostí se vrhá do každé akční scény a pokaždé vyjde s hlavou vztyčenou. Mé sympatie si rozhodně získal.

Zajímavé je, že 12 Rounds vznikla za mrzkých 22 milionů dolarů, ale přitom celý film vypadá podstatně dráž. Každou chvíli něco vybuchuje, roztříská se slušný počet aut a ještě Harlin pošle efektně výtah expres volným pádem do kopru (a to ve scéně, která ve mně evokovala to lepší z první SAW). Tak si říkám, že je někdy lepší 10 takových filmů než jeden blockbuster za 200 milionů.

80%

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.