3 tipy jak šetřit baterku v ovladači k PS4

DualShock 4 prakticky rozhodl, že mou další konzolí bude PlayStation 4, jenže jak ukázal čas, nějakou tu slabinu přeci jenom má – zabudovanou baterii. Ta nepatří k úplným vytrvalcům a nutnost připojit ovladač ke kabelu nastává častěji, než by bylo příjemné. Zde jsou tři tipy, jak výdrž baterie v DualShocku 4 o něco prodloužit.

Ovladač DualShock 4 k herní konzoli Sony PlayStation 4
Foto: Pete Slater

1) Ztlumte jas Light Baru

Světelný panel na ovladači se sice nedá úplně vypnout, ale můžete alespoň snížit intenzitu s jakou svítí. Nastavení najdete v menu:
Settings -> Devices -> Controllers -> Brightness of DUALSHOCK 4 Light Bar

2) Snižte hlasitost ovladače

Snížení úrovně hlasitosti zabudovaného reproduktoru může také ušetřit cennou energii. Pro nastavení hlasitosti běžte do menu:
Settings -> Devices -> Controllers -> Volume Control (Speaker for Controller)

3) Nastavte automatické vypínání ovladače

Pokud koukáte na film nebo delší video na YouTube, je zbytečné, aby byl ovladač stále zapnutý. Čas, za který se má DualShock 4 sám vypnout, nastavíte v nabídce:
Settings -> Power Save Settings -> Set Time Until Controllers Turn Off

K všem výše uvedeným tipům existuje ještě jedno extrémnější řešení – pořiďte si externí baterii. Nabíjecích baterií, které se nasadí přímo na ovladač, naleznete, například v nabídce Amazonu, hned několik. Na kráse DualShocku 4 to sice nepřidá a ovladač patřičně ztěžkne, ale délku hraní to bezpochyby prodlouží.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.