Kung Fury, monstrózně přepálená akční podívaná s osmdesátkovým nádechem, vtrhl do mého obýváku jako uragán a po 30 minutách mě nechal nevěřícně sedět na gauči. David Hasselhoff v klipu True Survivor sice naznačil mnohé, ale výsledný film je mnohem, mnohem dál. Zážitek to byl natolik silný, že jsem se rozhodl zjistit o Kung Fury něco víc. Přečtěte si 8 zajímavostí k téhle velkolepé akční jízdě!
- David Sandberg zastal post scénáristy, režiséra i hlavní hvězdy filmu. Ze začátku také vytvářel všechny vizuální efekty.
- Před zahájením prací na Kung Fury se David Sandberg věnoval točení reklamních spotů a hudebních videoklipů.
- K natáčení byla použita digitální zrcadlovka Canon EOS 5D a kamera Sony FS700.
- Původní rozpočet filmu byl 5.000 USD, které David Sandberg investoval z vlastní kapsy.
- Natáčení probíhalo ve Švédsku, z větší části v Sandbergově kanceláři ve městě Umeå, zbytek ve Stockholmu.
- Sandberg si mohl dovolit zakoupit pouze jednu policejní uniformu. Pro scénu z policejního okrsku tak musel natočit každého policistu zvlášť a následně záběry spojit.
- Kung Fury byl dofinancován pomocí crowdfundingové kampaně na serveru Kickstarter.com. Původní cíl tvůrců byl 200.000 USD, kampaň filmaři ukončili s 630.019 USD na kontě. Přispělo celkem 17.713 lidí.
- Hackerman, jedna z postav filmu, používá k hacknutí času rukavici Power Glove, příslušenství pro Nintendo Entertaiment System z roku 1989.
Pokud jste Kung Fury ještě neviděli, musíte to hned napravit. Autoři film uvolnili zdarma na You Tube. Pokud je budete chtít podpořit, lze to udělat několika cestami skrze jejich oficiální web KungFury.com.
Zajímavostí se ke Kung Fury jistě dá vypátrat ještě celá řada. Pokud na nějakou narazíte, podělte se o ni v komentářích.
Zdroje: