Alpha Prime

Alpha Prime – Nikdy nevěř bejvalce!

České akční sci-fi Alpha Prime od, dnes již neexistujícího, studia Black Element Software se sice nezapsalo do dějin světové herní scény, ale své kvality rozhodně má. A jsou patrné i po sedmi letech od data vydání. Pojďte se nechat přesvědčit.

Z hlavy Ondřeje Neffa

Jedním z lákadel Alpha Prime je příběh, na kterém se spolupodílel Ondřej Neff. Tedy ne úplně stoprocentně jako scénárista, spíše jako autor námětu (spisovatel sám vám to vysvětlí asi nejlépe). I když se nejedná o bůhví jak originální story, vine se hrou jako ona pověstná červená nit a dává všemu tomu humbuku, explozím a zabíjení smysl.

Ocitáte se v roli drsňáka Arnolda, kterýho nerozhodí ani žiletka v misce s Nesquikem. Když si jednou zpestřuje den nad sklenicí kořalky v místním baru, objeví se jeho bejvalka Livia a přesvědčí ho, aby se vydal na jednu vzdálenou těžařskou kolonii zachránit chlápka, kvůli kterýmu se na něj vybodla. Je to zkrátka chytrá mrcha, která to s chlapama umí. A i když si náš hrdina uvědomuje, že se řítí vstříc obrovskýmu průseru, souhlasně kejvne a vydává se na Alpha Prime.

Alpha Prime je vlastně kus šutru, vo kterej by nikdo ani pohledem nezavadil, kdyby se tam nevyskytovalo hubbardium – taková vesmírná verze ropy. Hubbardium je fajn jako palivo pro lodě, jenže má i svý účinky za zdraví lidí. Hlavně na to psychycký. A když se do toho zamotá báchorka o Glomarově srdci, nezůstanou jedny trenky suchý.

Nehraj jako Ornella

Co se hratelnosti týče, je Alpha Prime starosvětská střílečka s trochou toho bullet timu. Nečekejte žádné puzzle, složité rébusy, RPG systém, rozvětvené dialogy a další vymoženosti moderních her. Dostanete bouchačku a pomažete vpřed. Ale nemyslete si, že se poženete do přestřelek jako Ornella Štiková před objektivy fotoaparátů. Jednou to zkusíte a skončíte na zemi dřív, než se pořádně rozkoukáte. Účinná taktika je jediná – vyklánět se zpoza překážek, mířit na hlavu a chytře využívat zpomalení času. I když vás hra svou obtížností občas potrápí, dorazíte ji za necelých šest hodin. Což osobně považuji za plus. Oněch šest hodin je totiž protkáno svižnou akcí a zajímavě se vyvíjejícím příběhem. Na nějaká ta hluchá místa sice taky narazíte (venkovní pasáže jsem zrovna nemiloval), ale je jich tak málo a proběhnete je tak rychle, že to celkový zážitek z hraní nijak výrazně nepoznamená.

Alpha Prime najdete na Steamu za necelých 5 éček a ve slevě jistě nebude stát více než vstup na veřejný záchodek, takže pokud máte rádi střílečky a sci-fi, rozhodně neváhejte.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *