antiRECENZE – Medal of Honor: Warfighter

Před časem vyšlo pokračování revitalizované série Medal of Honor s podtitulem Warfighter a nutno podotknout, že se mezi recenzenty nesetkalo s přílišným nadšením. Vysvětloval jsem si to několika způsoby:

a) Hra je objektivně špatná a v rámci svého žánru dělá ostudu.
b) Recenzenti jsou tímto typem her unaveni a začínají to dávat najevo.

Inu, přečetl jsem si recenze na českých serverech, abych pochopil, proč je Warfighter pranýřován. Dokonce jsem zhlédl „videorecenzi“ od Lukáše Grygara na Games.cz (ano, uvozovky jsou na místě, protože v podstatě nešlo o recenzi, ale o výsměch celému žánru vojenských akcí typu Modern Warfare). A pak jsem se dal do hraní. A co jsem zjistil?

Medal od Honor: Warfighter

Tupá hra?

Warfighter je křišťálově čirá žánrová akce. Chytne vás za límec a protáhne bojišti po předem stanoveném koridoru a staví vás do situací, kde je možné pouze jedno jediné řešení. Vede vás pěkně za ruku a když náhodou začněte dělat něco, co tvůrci nezamýšleli, klepne vás přes prsty. Otázka zní, je to problém? Čekal snad někdo Deus Ex navlečený do maskáčů?

Slepí idioti?

Další výtky míří do řad vašich virtuálních bratrů ve zbrani. „Jsou blbí že netrefí ani vrata od stodoly“, dočítám se v recenzích. A tak se ptám, to byste se, milí recenzenti, chtěli dloubat v nose, zatímco veškerou práci/zábavu udělají naprogramovaní panáci? Váš tým je kulisa, vy jste warfighter. Tak to mělo být a tak to je. Chcete myslící tým s přesnou muškou? Zahrajte si multiplayer.

Nudné šedé lokace, nudní šedí nepřátelé?

„Málo barev, nuda a šeď“, parafrázuji další větu z recenzí. Přátelé, svět je nudné šedé místo. Hlavně když je šero, nebo když zrovna bojujete v poušti. Žádná duha, ani lesní skřítci. Jen prach, hnus a záporáci v turbanech. Ano, stereotyp. Zlo pochází z arabského světa. No a co?
Tady si nový Medal of Honor zaslouží velkou pochvalu. Nepřátelé jsou čiperové, rychle mění místo úkrytu a snaží se vám dostat na kobylku. Navíc jejich oblečení nezřídka splývá s terénem, takže je snadné je přehlédnout, což vám často nachystá nepříjemné překvapení.

Stupidní příběh?

Ano, recenze se snaží přesvědčit, že MoH: Warfighter má dementní příběh. Jenže co na to Battlefield nebo Modern Warfare? Zaslouží si jejich story knižní vydání? Ne. Warfighter má béčkový příběh, ale rozhodně neurazí.

Závěr

Jaký verdikt si tedy má Medal of Honor: Warfighter odnést? Z mého pohledu je to slušná žánrovka, která hráče Battlefieldu nebo Modern Warfare neurazí. Zkrátka, pokud máte rádi filmové akce, kde se jen vezete na předem daných kolejích, můžu vám tuto hru s klidným svědomím doporučit. V rámci žánru nenabízí nic nového, ale řemeslné zpracování je na dobré úrovni a hra příjemně ubíhá kupředu. Sečteno a podtrženo, B je správně.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.