Arrow – Pilot

Green Arrow je komiksovou postavou, které vdechl život Mort Weisinger již v roce 1941. Chlapík v zelené kápi, nápadně připomínající Robina Hooda, ovšem nezůstal pouze na papíře. Právě v těchto dnech si razí cestu televizními obrazovkami pod taktovkou stanice CW.

Arrow - plakát

Oliver Queen, hlavní hrdina příběhu, je lehkomyslný floutek, jehož hlavní životní náplň tvoří divoké večírky a krásné ženy. Během plavby jachtou, na které si užívá se sestrou své přítelkyně, dojde k nehodě a loď najde zkázu v chladných vodách oceánu. Nikdo z posádky nebyl nalezen a Oliver je, spolu s ostatními, prohlášen za mrtvého. Po pěti letech ho náhodou najdou rybáři na malém nezmapovaném ostrově blízko Číny a Oliver se vrací domů. Shledání s blízkými je šťastnou událostí, ovšem rodina tuší, že se Oliver na ostrově změnil a nikdy už nebude jako dřív. Jeho jediným cílem je napravit hříchy svého otce a očistit Star City od špíny zločinu.

Green ArrowÚvodní díl seriálu nasadil laťku opravdu vysoko. Divák se seznámí s důležitými postavami a událostmi, které jsou motorem pro další dění. Akční scény jsou nápadité a natočené velice svižně (za honičku po plechových střechách staré továrny by se nestyděl ani Bourne) a dobře fungují i dialogy. Pokud jde o hlavního hrdinu, Green Arrow/Oliver Queen mi v ledasčem připomíná duo Batman/Bruce Wayne. Styčné plochy jsou jasné: Máme tu dva bohaté playboye, kteří v noci berou spravedlnost do vlastních rukou a ve dne předstírají namachrované blbečky. Oba ztratili rodiče (tedy Oliver Queen pouze jednoho), oba se snaží zachránit odkaz svých otců v podobě města, které vybudovali. A oba se ucházejí o holku, kterou vlastně nemůžou mít (Laurel/Rachel). Zásadní rozdíly mezi nimi jsou ve vybavení (Batman se bez drahých hraček nehne z jeskyně, Green Arrow si vystačí s lukem) a v tom, jak nakládají se svými protivníky. Zatímco Batman omračuje, paralyzuje a svazuje, Green Arrow láme kosti, střílí do živého a vlastně se vůbec s kriminálníky moc nepáře.

Green Arrow pro mě byl dosud neznámou postavou, ovšem hned v prvním díle seriálu si mě získal. Jde si tvrdě za svým a se záporáky se nemazlí (…Punisher…). Jsem zvědavý, jak si poradí s dalšími zločinci ve Star City a hlavně bych rád věděl, co ho potkalo na tom podivném ostrově…

Stránky seriálu na CW

Arrow na ČSFD

Green Arrow na Wikipedii


P.S.: Green Arrow se objeví jako jedna z postav v chystané videohře Injustice: Gods Among Us. Půjde o bojovku s hrdiny z DC Universe. Vyjde příští rok a potěší majitele PS3, X360 a WiiU.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.