Captain America

Captain America: Návrat prvního Avengera

Do kin právě vtrhlo nové dobrodružství kapitána Steva Rogerse. Oproti tomu prvnímu je méně hravé, ovšem více drsné, nekompromisní a tak nějak dospělejší… Jako by se Captain America rozhodl skopnout Iron Mana z trůnu nejlepších komiksových sólovek od Marvelu.

Předchozí film s podtitulem První Avenger jsem viděl více méně náhodou a příjemně mě překvapil. Od té doby jsem ho zhlédl ještě několikrát a pokaždé mě bavil. Ta cesta od vychrtlého mladíka z Brooklynu ke steroidy vyhnanému supervojákovi s vysokým morálním kreditem je zkrátka zábavná a zasazení do 40. let minulého století tomu jen nahrává. K druhé Capově sólovce jsem tak již přistupoval s velkou dávkou zvědavosti. Přesun do 21. století mu mohl dost ublížit, ale nestalo se tak.

V podstatě můžu říct, že Captain America dospěl. Ztratil naivní představy o dobru a zlu a zabředl do přediva konspiračního thrilleru. Návrat prvního Avengera totiž, více než co jiného, připomíná mix Toma Clancyho, Roberta Ludluma a komiksového světa Marvelu. Kdyby Jack Ryan, Jason Bourne a Wolverine spolu zplodili dítě, vypadalo by asi takhle.

No, možná jsem si maličko zapřeháněl, ale není to daleko od pravdy.

Příběh je rozehraný hned od začátku velice solidně a v průběhu se rozhodně nepřestává šlapat na plyn. Steve Rogers je konfrontován s realitou 21. století. Zjišťuje, že S.H.I.E.L.D. (tajná agentura, pro kterou pracuje) není sdružením Mirků Dušínů. S.H.I.E.L.D. lže a je s ním něco ošklivě v nepořádku. Než si to však Captain America stačí plně uvědomit, dostává se na seznam osob k likvidaci. Jde po něm nejenom jeho vlastní agentura, ale také tajemný zabiják s mechanickou paží zvaný Winter Soldier.

The Winter Soldier

Kromě fajn příběhu musím vyzdvihnout skvěle natočenou akci. Akční scény jsou totiž obrovským kladem tohoto filmu. Mají švih, jsou drsné (v rámci PG-13 brousí pěkně na hraně) a když se do sebe pustí Winter Soldier a Captain, doslova vás to přikove do sedačky. Je to jako když se utrhne lavina. Jen sedíte, ani nedýcháte a přihlížíte té zkáze.

Víc se snad ani nebudu rozepisovat. MAZEJTE DO KINA!

Hodnocení: 90%

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.