Captain America: První Avenger

Po delší době jsem vyrazil do kina na 3D projekci. Nebyl to úmysl, spíš řízení osudu. Potřeboval jsem zabít pár hodin čekání v jihlavském City Parku a místní CineStar nabízel pouze Auta 2 (nemám rád první díl a za druhý bych tedy nebyl ochotný zaplatit ani symbolickou částku), Harryho Pottera (toho už jsem viděl) a Kapitána Amériku (tedy Captain America: První Avenger). A tak vyhrál kapitán. Ve 3D. Ano, opět řízení osudu, neboť 3D projekce začínala dříve než promítání placaté verze. A jaké to bylo?

kapitán America

Hned na začátku musím zmínit, že maskovaný hrdina Captain America, byl pro mou maličkost zcela neznámou veličinou. Komiksy dosud nebyly mým oblíbeným literárním žánrem (četl jsem jen Čtyřlístek, Rychlé šípy a příběhy o magorovi z planety Czarnia – Lobo) a tak jsem do kinosálu vešel prost jakýchkoliv očekávání. A vyplatilo se. Filmový Captain America je fajn chlap, motá se kolem něj pohledná ženská (agentka Peggy Carter v podání okouzlující Hayley Atwell) a má proti sobě überzloducha  Johanna Schmidta (jehož démonicky ztělesnil Hugo Weaving). Děj příjemně odsýpal a vážně mě bavilo sledovat celou tu cestu od vychrtlého nýmanda z Brooklynu po hrdinného supervojáka. Dokonce mi nevadil ani ten přehnaný patriotizmus a výkřiky kapitalistické propagandy. Zkrátka příjemně ztrávená dvouhodinovka.

Pokud jde o negativa, tak ty jsou čistě technického rázu. Především jde o onen třetí rozměr. Ano, 3D je u podobných filmů opravdu zbytečné. Světlé scény jsou tmavé a tmavé scény jsou černé jako führerova bota. Druhá věc, která mě tak trochu potrápila, byla scéna po závěrečných titulcích. Problém byl v tom, že ta scéna nebyla po těch animovaných titulcích, ale až po těch úplně nejdelších a nejnudnějších titulcích. A vlastně to ani nebyla cool scéna jako v X-Men Origins: Wolverine, ale „jen“ trailer na chystané The Avengers. Zkrátka si myslím, že se nevyplatilo na ni čekat.Sečteno a podtrženo – Captain America: The First Avenger stojí za vidění. Sice výrazně nenadchne, ale vůbec neurazí.

65%

P.S. : Český dabing se povedl. A né že ne!

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Jedna myšlenka na “Captain America: První Avenger”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.