Komik Louis C.K.

Geniální komik Louis C.K.

Mám rád stand-up komiky. Občas trávím celé večery sledováním různých výstupů a svíjením se v křečích smíchu. A protože jsem dobrák, rozhodl jsem se o svou radost podělit a napsat zde o svých oblíbencích. Prvním z nich je Louis C.K.!

Louis C.K.

Louis C.K. | osobnost | profil
Louis C.K.

Vlastním jménem Louis Szekely (nar. 1967), je americký komik, scénárista, producent… Zkrátka všestranně nadaný umělec. Svůj první výstup si odbyl v roce 1984 v Bostonu. Dostal prostor o délce pěti minut, jeho materiál ovšem vystačil sotva na dvě. Zkušenost z tohoto vystoupení ho poznamenala natolik, že se k dalšímu účinkování odhodlal až na dlouhé dva roky.

Naštěstí to nevzdal úplně a během následujících let se stal neodmyslitelnou součástí komediální scény v Bostonu. Jako host vystupoval v několika pořadech, až v roce 1996 dostal příležitost natočit pro HBO půlhodinový komediální speciál. Často pak byl k vidění v pořadech slavných moderátorů jako David Letterman, Conan O’Brien, Jay Lenno nebo Jimmy Kimmel.

V roce 2007 natočil hodinovou televizní show s názvem Shameless (HBO), která úspěšně vyšla také na DVD. Za pořad Chewed Up (2008) byl nominovám na cenu Emmy.
V roce 2009 se představil jako nezávislý autor snímkem Hilarious, který sám režíroval. Hilarious se jako první stand-up comedy film představil na slavném filmovém festivalu Sundance.
Na indie scéně se Louisovi zalíbilo a v roce 2011 natočil a vyprodukoval speciál s názvem Live at the Beacon Theater. Své dílo pak distribuoval digitálně přes web za lidových 5 USD bez jakékoliv ochrany proti kopírování. Víra v publikum se mu vyplatila a snímek utržil přes 1 milion USD (náklady na vznik filmu se přitom nedostaly přes 170 tis.). To inspirovalo řadu dalších komiků, kteří se pokusili úspěch Louise C.K. napodobit.

Za použití stejného obchodního modelu dále vydal audiozáznamy WORD – Live at Carnegie Hall, Shameless (audio z původního pořadu pro HBO) a Live at the Beacon Theater.
V roce 2013 pak navázal hodinovým speciálem Oh My God odvysílaným 13. dubna na HBO. Pro prodej záznamu z tého show opět využil digitální distribuci.

Jeho dílo Live at the Beacon Theater se také koncem roku 2013 objevilo v časově omezené akci populárního serveru Humble Bundle, kde jej bylo možné, spolu se záznamy výstupů jiných komiků, zakoupit za libovolnou částku pod názvem Humble Comedy Bundle.

Humor Louise C.K. mám rád z několika důvodů. Nebojí se být jízlivý a politicky nekorektní. Používá vulgární výrazy, ale vtipy nestaví nestaví na tom, že řekne v přímém přenosu „hovno“. Zkrátka ví, jak namíchat ten správně třeskutý koktejl za použití inteligentního humoru a slovníku dlaždiče. Jako příklad vždy rád používám scénku Of course But maybe ze speciálu Oh My God (video s českými titulky naleznete zde). To je takový krásný etalon, díky kterému si snadno uděláte obrázek o tom, co jsem se na těchto řádcích snažil popsat.

Pokud vás Louis C.K. zaujal, jistě oceníte práci redakce serveru VideaČesky.cz, kteří do této doby otitulkovali celkem 11 krátkých videí, na které se můžete podívat pod tímto odkazem – Louis C.K. na VideaČesky.cz

Odkazy:

Louis C.K. – oficiální webwww.louisck.net

Použité zdroje: Wikipedia, IMDB, vlastní

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.