Hardwired [Reset]

Hardwired [Reset] | recenze | filmAkční sci-fi Hardwired se řadí do škatulky s nápisem kyberpunk. A nutno dodat, že filmů ze světa kyberpunku se dnes už příliš mnoho netočí. K Hardwired jsem tedy přistupoval jako k vzácnému klenotu a s velkým očekáváním jsem se ponořil do sledování tohoto snímku. Ale jak už to tak bývá, všechna přehnaná očekávání bývají po zásluze potrestána.

Svět Hardwired je ovládán obřími korporacemi, které se nezdráhají umísťovat reklamy na své produkty na kulturní a historické památky jako je indický Taj Mahal, Stonehenge nebo Socha Svobody. Reklama je všudypřítomná a nové prostory pro její umístění se hledají jen těžce. Tento stav se rozhodne změnit společnost Hope Industrie (která v podstatě vlastní USA) a začne testovat nový systém, který by reklamy vysílal přímo do mozků potencionálních zákazníků. A k tomuto experimentu se připlete Luke Gibbon (Cuba Gooding Jr.). Při automobilové nehodě mu zemře těhotná žena a on je s těžkým zraněním hlavy převezen do nemocnice. Zde doktor zjišťuje, že má propadlé pojištění a tak ho nechá převést na oddělení F (zřejmě odvozeno ze slova Fuck). Do toho přijde hodný ředitel Hope Industrie (Val Klmer) a nabídne záchranu pomocí nového mozkového implantátu.

Gibbon se probouzí a nic si nepamatuje. Ale zato vidí reklamu s asiatem, co prodává luxusní hodinky. Je zmatený a reklama se mu nelíbí. Jeho sestra ho odvádí domů, kde vidí sexuálně podbízivou reklamu na whisky s vnadnou blondýnou. Je zmatený, ale asiat ho očividně sral víc. Do toho se objeví dvojce hackerů (otrhaní mladí lidé s přehnaně barevnými vlasy v otřískané dodávce), nabourávají jeho implantát a snaží se Gibbonovi sdělit pravdu o strašlivém spiknutí.

Toliko k příběhu. A musím zdůraznit, že je opravdu, ale opravdu dementní a děravý jako řešeto. Dějové zvraty jsou tragicky hloupé a v zásadě diváka šokují pouze tím, že takovou blbost doopravdy někdo napsal. Herci neví, jak si s přitroublými dialogy poradit, děsivě přehrávají (především Cuba Gooding Jr.) a někteří i blbě vypadají (Val Kilmer je účesem k nerozeznání od Rákosníčka). Na celém filmu je také znát zoufalý nedostatek peněz a režijní potence. Sečteno a podtrženo, na pořádný kyberpunkový film si budeme muset ještě počkat.

30%

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.