Herní vývojář, ten tvrdej chleba má…

Pohleďte na první hru pro Android, za kterou jsem byl ochoten utratit peníze! Ano, je to tak. Nikdy bych nevěřil, že budu ochotný zaplatit za nějakou hříčku pro mobilní telefon. Vždy jsem si vystačil s lite verzemi plnými reklam. Ovšem vývojáři Game Dev Story na to šli od lesa. Nechali mě namlsat návykové hratelnosti a pak řekli: „GAME OVER!“. Chceš hrát dál? Odemknout všechny možnosti, které ti hra nabízí? Zaplať! A já zaplatil.

  

Game Dev Storry je v podstatě budovatelská strategie. Založíte si malé herní studio a snažíte se vydobýt si své místo na slunci. Do začátku máte malou kancelář, sekretářku, dva zaměstnance a pár dolarů v kapse (když teď o tom tak přemýšlím, tak toho máte do začátku víc než dost). A můžete začít vyvíjet. Hned z kraje hry máte k dispozici jen pár žánrů, do kterých se můžete pustit. Vyvíjet začnete jen pro PC, protože licence pro jiné platformy jsou nekřesťansky drahé. Tím, že vyvíjíte hry určitého žánru, se postupně zlepšujete a vývoj vás pak stojí méně času a výsledky jsou lepší a lepší. Zaměstnance můžete podle jejich specializace různými způsoby školit a zlepšovat jejich dovednosti, což se opět odrazí na kvalitách vámi vyvíjených titulů. Ke slovu také přijde fanouškovská základna, jejíž přízeň je velice vrtkavá. Fandové reptají, když děláte stále stejné hry. Reptají, když se pustíte do něčeho neobvyklého. Reptají, když očekávaný titul nabere zpoždění. Není to s nimi jednoduché, ale jejich přízeň je zkrátka příliš důležitá na to, abyste se rozhodli je ignorovat.

Postupně se vaše práce zlepšuje, při dobře zvolené strategii prodeje stoupají a vaše společnost se zvětšuje. Nabíráte nové zaměstnance, stěhujete se do větších kanceláří… Nebo uděláte pár propadáků a studio zavřete dříve, než jste si vůbec stačili zabydlet svou kancelář. Game Dev Story je zkrátka komplexní hrou, alespoň v rámci mobilních zařízení, a není problém s ní strávit desítky hodin herního času. Vyzkoušejte lite verzi a uvidíte, jestli se Game Dev Storry podaří  zaseknout drápek do vašeho vkusu. Možná, vás pohltí stejně, jako pohltila mě. A možná, že vývojářům pošlete těch pár dolarů za plnou verzi. Rozhodně si to zaslouží.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *