vymazání disku

Jak důkladně vymazat disk

Váš starý hard disk dosloužil a před tím, než ho vyhodíte, se chcete ujistit, že na něm nezůstanou vůbec žádná data, která by mohl případný nálezce při troše znalostí a snahy z disku vydolovat? Když disk pouze zformátujete, neznamená to totiž, že na něm vaše data nejsou. Je nutné použít trochu sofistikovanější metodu.

Opravdu bezpečné a důkladné vymazání vašeho HDD (nebo paměťové karty či jiného média) zajistí například program Macrorit Data Wiper. Ten nabízí několik metod, jak v mazání pevného disku postupovat – od těch jednodušších až po ta sofistikovanější v podobě standardů DoD 5220.22-M s DoD 5220.28-STD. Zjednodušeně řečeno jde ve všech případech o to, že program pevný disk nejen zformátuje, ale následně přepíše novými daty (nulami, jedničkami, případně kombinací obou možností).

Macrorit Data Wiper je k dispozici ve verzi zdarma pro domácí použití, která má oproti placeným verzím některá omezení, ovšem ke spolehlivému smazání celého disku bohatě postačí. Vaše data tak nepadnou do nepovolaných rukou.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.