Jak jsem nakoupil na Amazon.de

Nakupování v zahraničních e-shopech dnes již není záležitostí několika desítek dobrodruhů. I já jsem se, po prvních krůčcích s ebay, trochu osmělil a začal mimo ČR utrácet s větší jistotou. Hry pro Xbox nakupuji zásadně jen v Anglii a prostřednictvím výše zmíněného aukčního portálu ke mně občas dorazí i nějaký ten balíček z Číny.

Jak jsem nakoupil na Amazon.de

No a protože jsem v posledních týdnech pošilhával po nějaké kvalitní elektronické čtečce knih (slovíčko kvalitní je zvýrazněno schválně – vlastním Prestigio PER3052B, což není zrovna synonymum pro uživatelské blaho), logicky jsem narazil na Amazon Kindle 5. Po letmém srovnání cen v českých obchodech jsem zjistil, že konkurenční boj se této komoditě téměř vyhýbá. Cenová hladina se pohybuje plus-mínus na hranici 2490 Kč. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem zabrousil přímo na stránky výrobce, konkrétně na německou verzi Amazonu. Hned z úvodní obrazovky se na mě smála cedulka „20€ Rabatt auf Kindle“ a konečná cena 49€, tedy zhruba 1290 Kč. Jistě nemusím zmiňovat, že i před slevou byl cenový rozdíl vcelku solidní. Dal jsem se tedy do nakupování.


Založil jsem na Amazonu účet, vyplnil adresu a běžel k virtuální kase. Musím podotknout, že mé znalosti němčiny jsou naprosto směšné, a i přesto nepředstavoval žádný z kroků nejmenší problém. Měl by to tak zvládnout každý, kdo alespoň umí otevřít Google Translator.

U kasy jsem ovšem narazil na problém – německý Amazon mě vypoklonkoval s tím, že toto zboží do Čech neposílá a obrátil mě na americkou verzi. Tam by nakoupit šlo, ovšem cena by byla vyšší a zřejmě bych se nevyhnul placení DPH, čímž by se výhody takového nákupu smazaly. A tak jsem se dostal ke službě Mailboxde.cz, za kterou stojí jistý pan Ondřej Krabs. Celá věc funguje tak, že je vám po registraci zřízena schránka v Německu, kam si necháte zboží třeba z Amazonu poslat. No a odtud se zásilky ujímá firma pana Krabse a za příslušný poplatek zajistí dopravu do Čech. Nebo by to tak mělo fungovat. Osobní zkušenost nabídnu v příštím příspěvku, neboť jsem Kindle objednal dnes a o spolehlivosti Mailboxde zatím nemohu referovat. Co však mohu hodnotit, to je přístup služby k novým zákazníkům. Po registraci jsem obdržel email s údaji o zřízené schránce a polopatický návod, jak s údaji pracovat, včetně příkladů k vyplnění získané adresy na ebay a Amazonu. Vše tedy maximálně jednoduché a vstřícné k uživateli.

V pondělí by se věci měly dát do pohybu a balíček s Kindle 5 by v půlce týdne mohl překročit hranice, tak držte palce. A co vy? Máte zkušenost s Mailboxde nebo s jinou podobnou službou?

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

4 komentáře u „Jak jsem nakoupil na Amazon.de“

  1. Dobrý den i když mám obavy,abych svým dotazem neuškodila řadovému skladníkovi v AMAZONU ,který má vzdělání vyšší průmyslová škola a titul DIS, umí celkem slušně anglicky ,nepracuje v oboru odpovídajícímu svému vzdělání.Proč je opomíjen jeho profesní růst? On sám si velice váží toho,že má práci i,když se tím také zamýšlí . On sám je nesmělý ,nikdy by se nezeptal,proto jsem se odvážila zeptat se vás.Doufám,že jsem svým dotazem nikomu neublížila.Zubrycká

  2. Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s nákupem hraček?? po špatné zkušenosti na E-bay mám obavy se tohoto pouštět… díky Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.