Jak jsem začal běhat

Přišel jsem z práce, sundal oblečení, oblékl jsem triko, tepláky, lehkou bundu (přeci jen venku bylo cca 5°C), nazul boty, narazil sluchátka, pustil Netopýra (ne tu folkovou kabelu z Blanska, ale román od Joa Nesbøho) a vyběhl z bytu. 26. únor se stal dnem, kdy jsem uskutečnil svůj první běh. Běh čistě dobrovolný, nemotivovaný touhou doběhnout trolej či rychle opustit prostory Kauflandu přecpaného lidmi.

běhání | první běh | jak jsem začal běhat

Nákup vybavení

Samozřejmě jsem předtím učinil jistou přípravu v podobě nákupu potřebného vybavení. Naštěstí běh nepatří k těm pohybovým aktivitám, za které musíte utratit ranec, abyste zjistili, že vás to nebaví. Má počáteční investice se tak sestávala ze dvou položek:

  • Běžecké boty Adidas Duramo 6 M – 799 CZK
  • Ponožky: VoXX – 69 CZK (Opravdu dobrá volba, obsahují polypropylenová vlákna, která odvádí vlhkost od těla. Vyplatí se si za ně připlatit.)

První běh

A jaký byl můj první běh? Překvapivě dobrý. Čekal jsem lapání po dechu a brzkou únavu. Nic z toho se ale nedostavilo. Držel jsem se rad zkušených a nesnažil se hned urvat rekord. Naordinoval jsem si 30 minut běhu indiánským stylem, tedy běh prokládaný chůzí, a soustředil se na správné dýchání nosem. Zdolal jsem tak 4,45 km. Po návratu domů mě zaplavilo horko (toho jsem se zbavil sprchou) a příjemně endorfinový pocit (ten jsem si nechal).

Hlavně vytrvat

K dnešnímu dni mám za sebou běh číslo 3.  Stále se držím půlhodinového intervalu a kombinace běhu s chůzí. Mým cílem je běhat pravidelně, začlenit běh do svého života. Slibuju si od toho nejen lepší fyzičku a menší tukový polštář, ale taky čistší hlavu. A co vy? Je tu nějaký běžec?

Běhání - statistika z aplikace Runtastic

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.