Jak jsme zařizovali hypotéku

Našli jste po dlouhém hledání bydlení dle vašich představ. Jste nadšení, plní radosti a očekávání. Vyrážíte do banky, jejímiž klienty jste již dlouhá léta, a těšíte se na vlídné přijetí a individuální přístup.

Domluvíte si schůzku s pracovnicí banky. Banka je to nízkonákladová, takže nemá kamennou pobočku. Jen kiosek uprostřed chodby nákupního centra. Pro založení běžného účtu je to prostor dostačující, ovšem pro delší jednání ohledně podmínek poskytnutí hypotečního úvěru jde o poněkud nedůvěryhodné místo. Nicméně se usadíte do křesla u pultíku kiosku a snažíte se zapomenout na fakt, že vám za zády proudí davy lidí.

Vzpomenete si na své nadšení z objevené nemovitosti a celý příběh pracovnici banky vylíčíte, včetně toho, kolik nemovitost stojí a jak velký úvěr od banky potřebujete, jaký máte příjem a tak dále. Bankovní úřednice netrpělivě čeká na konec vašeho radostí překypujícího monologu a při první příležitosti začne recitovat pravidla banky. Recituje a klade překážky, precizně a rychle chladí nadšení. Davy lidí za vašimi zády nepřestávají proudit.

Začnete si klást otázky. Kde je ochota? Chceme od své banky příliš, když žádáme individuální přístup? Najednou vám slogan „Místo nulové ochoty…“ začíná dávat smysl. Berete od pracovnice banky papír s nesmyslnou nabídkou, která nereflektuje vaše potřeby, a odcházíte s vědomím, že sem se už vrátit nechcete.

A tak jdete k hypotečnímu specialistovi jiné banky. Velké banky. Té zlé a neochotné banky (alespoň tak mluví o velkých bankách jeden brýlatý sympaťák z televizní reklamy). Znovu líčíte svůj příběh, ovšem již se značně sníženou dávkou nadšení. Čekáte všechno, jen ne kladné přijetí. Když v tom zazní ta slova: „To by neměl být problém.“

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *