Jak otevřít e-mailovou přílohu winmail.dat

winmail.dat | návodPřišel vám e-mail a v příloze se místo slibovaného dokumentu nachází soubor s názvem winmail.dat? Nejedná se o špatný vtip odesilatele, jen zřejmě používá poštovní klient Outlook a odesílá zprávy ve formátu RTF, se kterým si váš e-mailový program neumí poradit.

Co tedy s tím? Řešení jsou v zásadě dvě:

Formát zpráv

První možností je přesvědčit odesilatele, aby si v nastavení Outlooku změnil formát zpráv (viz podpora na stránkách office.microsoft.com) a e-mail s přílohou odeslal znovu. Zní to jednoduše, ale věřte, že pro mnohé uživatele to představuje velkou překážku. Z osobní zkušenosti vím, že i když má protistrana zájem na tom, aby se situace vyřešila a příloha k vám dorazila v pořádku, výsledek není vždy jistý. 

Winmail Opener

Druhou možností je použití programu Winmail Opener, který přílohu s názvem winmail.dat dokáže pohodlně otevřít. Jedná se malou a přehlednou aplikaci, která je k dispozici zdarma (viz domovská stránka programu). Disponuje českou lokalizací, podporuje drag and drop (soubor winmail.dat stačí pouze přetáhnout do okna aplikace) a lze ji přenášet na USB flash disku. Winmail Opener vám tak ušetří spoustu času, který byste museli věnovat popisování problému odesilateli a čekání, zda se mu jeho poštovní klient podaří správně nastavit.

Winmail Opener - program k otevírání e-mailových příloh winmail.dat
Okno programu Winmail Opener

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.