Ovladač k Xboxu 360

Jak připojit bezdrátový ovladač z Xboxu 360 k PC

Máte Xbox 360 a občas byste si chtěli zahrát nějakou hru na PC prostřednictvím jeho bezdrátového ovladače? Řešení se jmenuje PC Wireless Gaming Receiver a nutně vám nemusí vytáhnout z kapes všechny peníze na svačinu. Prozradím vám, jak na to.

Poté, co jsem si málem zlámal všechny prsty na klávesnici při hraní Deadlight, začal jsem se rozhlížet po řešení, jak připojit bezdrátový ovladač z mého Xboxu 360 k počítači a s Mark of the Ninja si už užít komfortnější hraní. Strýček Google mi poradil, že by bylo dobré zakoupit zařízení jménem Wireless Reciever. V českých e-shopech je ovšem jeho cena značně vysoká: originál Microsoft se zde prodává za cca 600 Kč, napodobenina za 500 Kč. Opět jsem se tedy rozhodl prozkoumat možnosti nákupu v zahraničí. Tentokrát má volba nepadla na německý Amazon, ale čínský shop Deal Extreme (www.dx.com). PC Wireless Gaming Receiver tu lze pořídit za necelých 10 USD (poštovné je zdarma), což činí zhruba 200 Kč.

Součástí balení je CD, kde naleznete ovladače jak pro 32bitové, tak i pro 64bitové systémy. Ovladač pro Windows 7 funguje rovněž pro Windows 8, takže majitelé „osmiček“ můžou být v klidu. Nicméně po připojení přijímače a instalaci ovladačů zůstane v systému neznámé zařízení a přijímač nebude fungovat (alespoň v mém případě to tak bylo). Je tedy nutné nainstalovat zařízení ručně a to je vlastně i jeden z důvodů existence tohoto článku.

This slideshow requires JavaScript.

 1. Ve správci zařízení zvolte u neznámého zařízení „Vyhledat ovladač v počítači„.
 2. V dalším kroku zvolte možnost „Vybrat ovladač ze seznamu„.
 3. V seznamu vyhledejte položku „Bezdrátový přijímač Xbox 360 pro systém Windows„.
 4. Hotovo. Nyní můžete používat bezdrátový ovladač z Xboxu ve vašem PC.

Doufám, že vám tento článek pomohl objasnit, jak lze připojit bezdrátový ovladač z Xboxu 360 k počítači a snad i podal pomocnou ruku při případných potížích při instalaci bezdrátového přijímače. Rád se dočtu o vašich zkušenostech v komentářích.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

9 komentářů u „Jak připojit bezdrátový ovladač z Xboxu 360 k PC“

 1. Dobrý den,
  mám stejný problém s tímto zařízením, ale nemůžu se dostat přes 3. krok. Nemám na výběr žádnou z monžností souvicející s XBOXem.

 2. Super, dík za info 🙂
  PS: na aliexpress.com je to ještě za poloviční cenu než na dx.com 😉

 3. zdravim, taktez problem s bodem 3, v seznamu vyrobcu vyberu microsoft, ale nic s xbox tam nemam

 4. Dobrý den mam problém že ve správci zařízení nemám Bezdrátový přijmač xbox 360 pro systém windows!
  Nevím jestli je to chybou že mam window 10.
  Prosil bych od odpověď!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.