Klávesnice, keyboard.

Klávesnice nepíše háčky

Co dělat, když klávesnice stávkuje a nejdou psát háčky nad písmena? Nemusí to být ještě důvod k házení klávesnice do žita. Pravděpodobně máte v počítači nějakou tu softwarovou chamraď, která vám nedovolí napsat ani ň. Musíte ji jen dostat ven.

Stalo se mi to zrovna dnes. Dal jsem se do psaní textu a chtěl napsat slovo „alespoň“, jenže ň nikde. Místo něj bylo prosté n. Vyzkoušel jsem všechny různé kombinace háčku s jinými písmeny, psát do Poznámkového bloku, vypojit klávesnici z USB hubu a zapojit ji přímo do desky… Nic nepomohlo. Po chvíli laborování jsem zapojil klávesnici do notebooku, kde fungovala naprosto bez problémů. Položil jsem tedy dotaz vševidoucímu Googlu a hned bylo jasno – za vším stojí malware. Někde na pozadí běží keylogger nebo podobná radost a nějak se neumí vypořádat s háčkem z české klávesnice.

Chvíli jsem laboroval s nejrůznějšími antispywary, až jsem narazil na jeden, který mi pomohl – Malwarebytes Anti-Malware. V základní verzi je zdarma a problému mě zbavil během pár minut. Díky němu jsem taky zjistil, že můj počítač zřejmě někomu těžil Bitcoiny…

Malwarebytes Anti-Malware Free
Malwarebytes Anti-Malware Free

Takže, pokud jste si na klávesnici nevylili kafe s pěti cukry, problém s psaním háčků nad písmeny má pravděpodobně na svědomí nějaký škodlivý software. Zkuste si s pomocí Malwarebytes Anti-Malware proskenovat počítač. Budete překvapeni…

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

5 komentářů u „Klávesnice nepíše háčky“

  1. Stiahnite si Hackers keyboard. Napriek svojmu názvu je free a má funkcie klasickej klávesnice.

  2. Já měl podobný problém. Ale žádný antimalware program nenarazil na nic podezřelého. Celý problém byl nakonec v kabelu ke klávesnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.