LibreELEC - OS pro Kodi

Jak v LibreELEC nastavit datum a čas

Před časem jsem se zmínil o tom, jak jsem objevil Raspberry Pi a, spolu s touhle šikovnou krabičkou, také systém LibreELEC, na kterém bez komplikací funguje multimediální přehrávač Kodi. Raspberry Pi u nás většinu času běží nonstop, ovšem čas od času dojde i na nějaký ten restart (z nejrůznějších důvodů). A zde nastává „kámen úrazu“ – občas se rozhodí systémový čas v přehrávači. LibreELEC ho zkrátka nenatáhne správně. Naštěstí má tenhle problém jednoduché a trvalé řešení.

  1. Jděte do Nastavení -> LibreELEC.
  2.  Na záložce Síť nastavte NTP server na pool.ntp.org (systém automaticky vyhledá nejbližší NTP server, případně můžete použít přímo ten český – cz.pool.ntp.org).
  3. V nastavení sítě dále povolte možnost počkat na připojení k síti před zapnutím Kodi (přednastavená hodnota je 10 vteřin).

Díky tomuhle jednoduchému nastavení bude mít LibreELEC/Kodi vždy správně seřízené hodiny a nebude vás mást mylnou informací o času konce právě sledovaného pořadu.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Jedna myšlenka na “Jak v LibreELEC nastavit datum a čas”

  1. současná verze podporuje nastavení časového pásma, nemusíme nahánět NTP servery.
    Rozhraní – Regionální – Časové pásmo země – Cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *