Max Payne: Co dělat, když nejde zvuk

Nedávno jsem si v jedné slevové akci koupil celou trilogii her Max Payne a hned si nainstaloval díl první, do dnešní doby můj nejoblíbenější. Jenže prvnímu Maxovi je přeci jen už téměř 15 let a za tu dobu se na našich počítačích vystřídalo několik verzí operačního systému Windows. Jisté potíže se tak daly předpokládat. První problém, se špatným zobrazováním grafických modelů, vyřešilo jednoduché nastavení režimu kompatibility na Windows 98 / Windows ME.  Problém druhý, a to absenci zvuku při cut scénách a komiksových předělech, bylo nutné vyřešit poněkud sofistikovaněji.

Max Payne | nejde zvuk | návod | Windows Vista | Windows 7 | Windows 8

Maxovy vnitřní promluvy během komiksových scén jsou nedílnou součástí atmosféry celé hry. Proto jsem se rozhodl problém řešit, i když během herních sekvencí zvuk bez potíží šel. Po chvilce googlení jsem nalezl jednoduché řešení:

 1. Stáhnout Max Payne Soundpatch v1.12 – odkaz ke stažení naleznete na tomto steam fóru.
 2. Obsah archivu rozbalit do složky s hrou.
  Pokud máte steam verzi, naleznete ji v adresáři Steamu:
  \Steam\steamapps\common\Max Payne
 3. Spustit soubor MaxBatch.bat.
 4. Spustí se okno příkazové řádky. Stiskněte klávesu C – Convert game.
  Tahle operace chvíli potrvá, takže buďte trpěliví.
 5. Po dokončení můžete okno zavřít a hru spustit. Zvuk by již měl bez potíží jít i v cut scénách a komiksových předělech.

Doufám, že vám tenhle návod pomohl tak, jako mě a umožnil vám znovu prožít temný příběh new yorského detektiva Maxe Paynea. Přeci jen se z dnešního pohledu již jedná o klasiku, která, mimo jiné, ve světě her definovala pojem bullet time. Byla by tedy škoda, kdyby se na současných operačních systémech nedala plnohodnotně hrát a zůstala jen jako matná vzpomínka v paměti odrostlejších hráčů.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.