Mobilní verze hudební služby Spotify

Na vlastní uši – Spotify v ČR

12. prosince vstoupilo Spotify do stojatých vod hudebních služeb českého internetu. Možná trochu pozdě (Google si se službou Music přichvátl), ale přeci. Možná si řeknete, že Uložto je plné hudby a Spotify nepotřebujete, ale přesto se pokusím dokázat vám opak.

Hudba zdarma

Spotify obsahuje nepřeberné množství hudebních alb, interpretů a nejrůznějších žánrů, že si vybere opravdu každý. Stačí provést jednoduchou registraci a nic vás už nedělí od poslechu. Spotify totiž nabízí účet zdarma, bez jakéhokoliv zadávání platebních metod (což v Google Music nejde, i když chcete poslouchat hudbu, kterou autor dal volně k dispozici). Jedinou podmínkou je, že během poslechu zazní krátká reklama. Zatím jsou pouze v angličtině a vysvětlují výhody prémiového účtu. Časem ovšem můžeme očekávat reklamu v naší mateřštině propagující produkty třetích stran. Nicméně reklamní spoty zaznívají zhruba po čtyřech skladbách a jejich délka není nijak tristní.

K dispozici je samozřejmě také placený prémiový účet bez reklam. Ten můžete vyzkoušet po dobu 30 dní zdarma, poté za měsíční paušál 5.99 EUR. Další výhodou placeného účtu je možnost poslechu skladeb ve vysoké kvalitě a ukládání hudby pro poslech v offline režimu.

Spotify - logo

A abych nezapoměl, Spotify můžete mít na tabletech, mobilech i desktopu.

  • V mobilu je k dispozici pouze náhodné přehrávání.
  • V tabletech (nevyzkoušeno) a na desktopu pak lze vybírat konkrétní skladby k poslechu.
  • Na desktopu můžete využít samostatnou aplikaci Spotify, nebo poslouchat hudbu prostřednictvím webového přehrávače.
Spotify - desktop app
Spotify – desktopová aplikace

Objevuj a sdílej

Jak jsem již zmínil výše, Spotify nabízí velice široké portfólio hudebních alb. Můžete zde najít své oblíbené kapely, nebo (a to je nejzajímavější) objevovat nové interprety a hudební žánry. Hudbu můžete třídit podle interpretů, žánrů (je tu snad vše – od death metalu přes folk až po jazz), podle aktuální nálady (Unleash the Fury, Have a Laugh, Snow Day atd.), nebo zamýšlené aktivity (Party, Workout, Romance, …).

Můžete vytvářet vlastní playlisty, označovat oblíbené skladby a na základě těchto činností vám Spotify dokáže doporučit hudbu, která by se vám mohla trefit do vkusu.

Pokud se rádi dělíte se svým okolím o nově objevené hudební poklady, Spotify vám vyjde vstříc. O svou radost z hudby se můžete podělit prostřednictvím Facebooku, Twitteru nebo Tumblr. Potěší také provázání se službou Last.fm, takže budete mít stále přehled o tom, co posloucháte.

Spotify používám teprve několik dní, ale už teď díky této službě poslouchám hudbu víc  než kdy dřív. Nabízí nepřeberné množství interpretů a hudebních žánrů a co víc, mezi vás a hudbu neklade žádné překážky.

Nebojte se Spotify vyzkoušet. Nebude vás stát ani korunu a obohatí vás o nové hudební zážitky.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Jedna myšlenka na “Na vlastní uši – Spotify v ČR”

  1. Dobrej blog. Zajímavý články, dobře napsaný. Spotify je tak super že mám Premium, což je ještě větší pecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.