Nechval dne před večerem

Den probíhal celkem dobře. Ráno jsem nakoupil, dopoledne si uvařil fajn oběd a pak se vrhl do úklidu.

Umyl jsem nádobí, zametl podlahu v celém bytě a po tom všem jsem se rozhodl přijít na to, od čeho jsou dva záhadné klíče na polici. Klíče, o kterých ani paní domácí netuší, od kterých dveří v domě jsou. Tohle dobrodružství mi zabralo asi deset minut. Instinkt mě vedl správným směrem (ono těch tajemných dveří v baráku zase tolik nemáme) a za krátko jsem se vítězně vracel zpět do bytu, abych rozehrál online partii své oblíbené karetní hry (ne, není to poker).

Hned od začátku jsem se cítil jako vítěz. Oběd uvařen, byt uklizen, záhada vyřešena. I karta mi šla pěkně do ruky. V WTFjednom mimořádně napínavém souboji (tedy v tom, ve kterém jsem hned od začátku neprohrával) mě vyrušil zvuk domovního zvonku.

„Co teď? Časomíra běží, nemůžeš se nikde zdržovat!“ hlásilo mi mé hráčské já.

V rozrušení jsem vrazil notebook na konferenční stolek a srazil z něj sklenici s vodou.
Půllitru vody na podlaze, střepy kam oko dohlédne, narušitel před vchodem a časomíra stále běží.

„Do prdele!“ vyjádřil jsem verbálně své vnitřní pocity.

Přelezl jsem gauč a vydal se zjistit, co že je v neděli odpoledne tak důležité a neodkladné, že mi to kazí hru, ničí nádobí a lije vodu se šťávou na čerstvě zametenou podlahu.

„Dobrý den, já jsem z Netboxu. Přišel jsem vám pověsit na nástěnku novou nabídku, pustíte mě?“

Neměl jsem sílu cokoliv říct. Pustil jsem nástěnkáře z Netboxu dovnitř a vrátil se zpět k prohrané hře, střepům a mokré podlaze.

Stará lidová moudrost se přihlásila o slovo. Nechval dne před večerem.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *