Nejlepší Pocket aplikace pro Windows Phone

Owl Reader - nejlepší Pocket aplikace pro Windows PhonePocket je skvělá služba pro odkládání článků k pozdějšímu přečtení. Bohužel, jak už to tak občas bývá, autoři se zaměřili na vývoj klienta pro Android a iOS a Windows Phone zůstal tím černým vzadu. Naštěstí se kolem této platformy pohybuje řada šikovných vývojářů, a tak se Pocket dočkal několika neoficiálních klientů. Ten, kterého se nebojím označit za nejlepší Pocket aplikaci pro Windows Phone, pochází z dílny české softwarové společnosti XPIS a nese název Owl Reader.

Owl Reader – pohodlné offline čtení

Po spuštění aplikace a nastavení Pocket účtu, Owl Reader automaticky stahuje články poslané do Pocketu a umožní jejich čtení bez nutnosti připojení k internetu. Je to skvělá věc, především když vás čeká dlouhé čekání na úřadě nebo u lékaře. Všechny zajímavé články, které jste si později chtěli přečíst, máte pěkně na jednom místě a nemusíte se strachovat o kvalitu připojení v místě, kde se zrovna nacházíte.

Další užitečnou funkcí je zachování polohy v rámci článku. Musíte přerušit čtení a jít se věnovat něčemu jinému? Owl Reader si pamatuje, kde jste skončili. Při návratu k rozečtenému textu nemusíte hledat místo, kde v čtení navázat.

Aby se text četl pohodlně, lze vzhled článku nastavit do nejmenšího detailu. Můžete změnit písmo a jeho velikost, velikost okrajů, nastavit řádkování, barvu pozadí, barvu textu,… Zkrátka možností je celá řada a každý si najde tu kombinaci, která mu bude bezezbytku vyhovovat.

V Owl Readeru také skvěle funguje propojení s externími aplikacemi. Bez problémů tak otevřete hypertextový odkaz či video na Youtube. Vím, zní to jako samozřejmost, ale konkurenční aplikace, které jsem zkoušel, právě s tímto často problémy mají.

Owl Reader - zobrazení článku
Zobrazení článku
Owl Reader - seznam článků
Seznam článků
Owl Reader - menu nastavení
Nabídka nastavení

Ukládání článků – Owl Reader Sharing

Jedinou chybkou, na kterou uživatel narazí, je v základu chybějící možnost jednoduše posílat stránky z mobilu do Owl Readeru, potažmo do služby Pocket. To je řešeno pomocí pluginu Owl Reader Sharing pro Windows Phone 8.1, který umožní jakékoliv aplikaci podporující sdílení články do Owl Readeru odesílat. Malinko bych čekal, že tato funkce bude již v Owl Readeru obsažena, ale vývojáři pro tento krok jistě měli nějaký racionální důvod.

Cena aplikace je 40 Kč. Owl Reader však nabízí neomezenou zkušební verzi bez reklam. Vše si tak před koupí můžete pečlivě osahat a vyzkoušet. Nehrozí proto, že byste koupili zajíce v pytli a pak museli řešit s podporou Windows Store vrácení peněz.

Hodnocení: 5/5

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.