nosferatu | upír | vampire

Nosferatu: The Wrath of Malachi – nastavení hry

V nedávném vydání speciálu Score s retro tématikou byla, mezi celkem deseti hrami, přiložena také hororová FPS Nosferatu: The Wrath of Malachi. Tahle atmosferická střílečka od švédského studia Idol FX, vydaná v roce 2003, poněkud neprávem zapadla. Tedy alespoň mě v tu dobu úplně minula. Konkurenci jí v onen rok tvořilo první Call of Duty, takže se zas není moc co divit, že Nosferatu musel nějaký ten pátek čekat v zatuchlém koutě historie, než mě jej osud (respektive Score) naservíroval na pevný disk. A proč si tuhle hru tedy zahrát? A jak ji vůbec nastavit, aby na moderním širokoúhlém LCD panelu vypadala koukatelně?

This slideshow requires JavaScript.

Tajemný hrad v Transylvánii

Nosferatu: Malachiho hněv, jak zní český název hry, nabízí v první řadě hutnou atmosféru a příběh inspirovaný Drákulou od Brama Stokera. James, hlavní hrdina vyprávění, přijíždí do Transilvánie na svatbu své sestry, která si bere místního hraběte. Brzy poté, co dorazí na hrad, zjistí, že jeho budoucí švagr je upír a nemyslí to s jeho rodinou úplně dobře. James musí jednotlivé členy rodiny osvobodit co nejdříve, jinak poslouží jako krvavá oběť. Důležitou roli má pak sehrát Jamesova sestra Rebecca, jejíž panenská krev je klíčem k osvobození lorda Malachiho.

Čas ubíhá a hraje zde opravdu důležitou roli. Pokud se nedostanete k vězněným příbuzným včas, budou bez okolků sprovozeni ze světa a lord Malachi bude s každou obětí silnější a silnější. Včasným zásahem si tak můžete ušetřit hodně trápení na konci hry. Z pohledu dnešních měřítek je totiž Nosferatu: The Wrath of Malachi po čertech těžká hra, která dovede pořádně zatopit již v prvních úrovních.

Nastavení

Pokud máte verzi ze Steamu, k nastavení se musíte proklikat ručně. Z nějakého důvodu Steam spouští rovnou Nosferatu.exe a v nabídkách spuštěné hry jakékoliv nastavení, kromě rozložení kláves, chybí.

Otevřete tedy následující umístění:

…\steam\steamapps\common\Nosferatu The Wrath of Malachi

V adresáři hry pak spustíte start.exe. Zde je možné najít nabídku Settings a v ní několik nastavení týkající se grafiky.

nosferatu | settings | nastavení | hra | PC

Rozlišení pro širokoúhlé monitory

Nosferatu v základu nabízí pouze tři typy rozlišení z nichž největší je 1280×960. To pro dnešní monitory není úplně ideální. Pomoc je naštěstí jednoduchá, stačí stáhnout drobný hack, který hře umožní běžet v rozlišení, jaké zrovna potřebujete.

Běžte na stránku hry na webu WSGF.org a stáhněte odtud soubor Nosferatu.7z. Tento archiv obsahuje několik složek, které jsou pojmenovány dle rozlišení.

Nosferatu | hra | PC | widescreen | hack Vyberte si tu, která vyhovuje vám a rozlišení vašeho monitoru. Uvnitř složky naleznete soubor Nosferatu.exe, kterým je třeba nahradit původní soubor ve složce se hrou (viz popsaná cesta výše). Po spuštění pak hra naběhne v širokoúhlém rozlišení dle vašeho výběru.

Doufám, že vám výše popsané kroky pomohou užít si Nosferatu: The Wrath of Malachi s plnou parádou, protože tahle hra si zaslouží pozornost i dnes, ačkoliv její grafický kabát nedrží krok s posledními módními trendy.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *