Okrsek 13: Ultimatum

Okrsek 13 (v originále Banlieue 13) byl před pěti lety takřka zjevením z čistého nebe. Svěží akční film s primitivní zápletkou a dvojicí cool chlápků, kteří nedělají parkour pro zábavu, ale používají ho jako způsob jak se dostat z bryndy a cestou ještě stihnou nakopat pár desítek padouchů. Zkrátka efektní podívaná u které není třeba myslet.

Okrsek 13: Ultimatum | recenze | film
Okrsek 13: Ultimatum

Ultimatum se odehrává tři roky po prvním díle, tedy v roce 2013. Rychle se dozvídáme, že se vlastně nic nezměnilo. Okrsek 13 je pořád hrozná díra plná pochybných existencí a obchodníku s drogami. Pro určitou skupinu lidí z vládnoucí vrstvy je stále trnem v oku a tak vymyslí nový plán, jak vymazat Okrsek 13 z mapy a prázdné místo zastavět luxusními domy. Že je to stále ta samá písnička? Ano, je. Bohužel už nezní tak dobře jako kdysi. Oproti prvnímu dílu ztratila akce jistou jiskru a to především díky tomu, že dvojce Damien – Leito (Cyril Raffaelli a David Belle) tu již nemá takový prostor jako v minulém filmu. Což je opravdu na škodu, protože celý film stojí a padá právě na nich.

Navzdory tomu nemůžu říct, že bych se ve slabších pasážích vyloženě nudil. Děj celkem odsýpá a tak se nestane, že byste se nad jeho prostoduchostí museli pozastavovat. Na DVD se Okrsek 13 rozhodně neztratí.

60%

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *