PS4 vs. Xbox One – válka konzolí má svého vítěze

Nová generace konzolí je na trhu již nějaký ten pátek a jako majitel Xboxu 360 jsem se dlouho rozhodoval, zda koupit další herní stroj z dílny Microsoftu, nebo dát tentokrát přednost herní stanici od Sony. Udělal jsem si seznam exkluzivit, porovnával hardware, dlouze debatoval o přednostech té které platformy s kamarádem. Bitvu nakonec rozhodl jediný detail. A Batman.

PlayStation 4 vs. Xbox One

Gamepad, hráčovo žezlo

Navštívil jsem jednoho z místních prodejců elektra, který měl obě konzole vystavené. Cílem bylo vyzkoušet si, jak mi padne do ruky ovladač. Gamepad je totiž něco, co má hráč neustále v ruce a pokud mu dobře nesedí, je jedno, jak je konzole výkonná. Křeč mezi prsty zkrátka seberychlejší procesor nezmírní. Jako hrdý majitel Xboxu 360 jsem předpokládal, že se všechny ty orgastické výkřiky na adresu gamepadu k Xbox One ukáží být jako oprávněné a mé rozhodování bude u konce. Jenže, ukázalo se, že inženýři z Redmondu zřejmě přizpůsobili ovladač na míru XXXL chlapíkům s medvědí tlapou, protože jeho rozměry se oproti verzi z X360 zvětšili. A to celkem výrazně. Rozmístění ovládacích prvků sice zůstalo stejné, trigery naprosto precizní, ale mačkání bumperů mi, při mé fyzické dispozici, připadalo jako úkol hodný zkušeného jogína. Oproti tomu ovladač u PS4 byl svými rozměry příjemně padnoucí. Trigery sice nejsou tak skvělé a na umístění levého analogu jsem si musel chvíli zvykat, ale celkový dojem byl mnohem lepší. Bylo tedy rozhodnuto, mou příští konzolí bude PlayStation 4.

Temný rytíř přichází

Platforma tedy byla jasná, zbývalo jen konzoli koupit. Jak je všeobecně známo, vyplatí se (jakoukoliv) konzoli koupit v jednom balíku s hrou, protože separátní nákup (konzole + hra) vyjde podstatně dráž. Jednoho dne jsem vyrazil jen tak na čumendu do JRC. Nepředpokládal jsem, že zde nakoupím, přeci jen jsou oproti internetovým prodejcům o něco dražší, ale co čert nechtěl… Ve vitríně u pultu se skvěla limitovaná edice PS4 s Batmanem a hrou Batman: Arkham Knight. Jako velký fanoušek Temného rytíře jsem jen suše polkl a šel se podívat blíž. Cenovka 11.490 Kč mě přiměla vytáhnout peněženku a s díky běžet domů jako malej kluk.

PlayStation 4 - Dark Knight

Herní radovánky

Pokud už máte konzoli nové generace (kteroukoliv), vyplatí se předplatit si prémiové členství. Sony nabízí roční členství v PlayStation Plus za 1.299 Kč a každý měsíc vám naservíruje slušnou porci her. Vzhledem k tomu, že se cena samotných her pohybuje nad hranicí 1.000 Kč za kus, tohle předplatné se bohatě vyplatí, i když Sony nerozdává žhavé novinky. Novou várku hráči dostávají pravidelně každé první úterý v měsíci a balík obsahuje zhruba dvě větší hry a několik menších. Při mém způsobu a intenzitě hraní tak mám silný dojem, že nakupování samostatných her u mě bude spíše mimořádnou událostí a mé herní potřeby uspokojí Sony s PlayStation Plus. A co vy, už máte svého vítěze?

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.