Proč se těším na Windows 8

26. říjen, tedy datum vydání nových Windows, se kvapem blíží a já se rozhoduji, zda je pustit na svůj desktop. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, protože reakce uživatelů, kteří vyzkoušeli Release Preview, byly rozporuplné.

Windows 8

Hlavním problémem, na který většina lidí poukazuje, je prostředí Metro. Jeví se nezvykle a na první pohled je jasné, že důvodem jeho existence jsou především mobilní platformy, na které se Microsoft snaží proniknout. Nicméně klasické plochy se Windows 8 nezřekly, jen ji trochu upozadily. Co mě tedy na novém operačním systému láká?

Rychlost. Windows 8 se prezentují jako systém pro okamžité použití. Stačí zmáčknout tlačítko a za pár vteřin můžete pracovat/hrát/sledovat film/… (odkaz na video) Samozřejmě je otázkou, jak to bude vypadat za běžného provozu, kdy v počítači budou nainstalovány desítky dalších aplikací.

Metro. Ano, patřím k té skupině potencionálních uživatelů, kterým se systém dlaždic líbí. Jeho používání na mě působí plynule a elegantně i na PC. Samozřejmě netvrdím, že se bez plochy obejdu, ale pokud budu potřebovat rychle vyřídit pár mailů, je to v Metru otázka jednoho kliknutí. A to se mi líbí.

Synchronizace. Mám Windows Live ID, využívám webový Outlook, kalendář i SkyDrive. To všechno bude integrální součástí Windows 8. Pro mě to znamená větší pohodlí při využívání těchto služeb.

Služby Windows Live
Služby Windows Live

Nová licenční politika. Windows 8 nebudou k dispozici v krabicové verzi a spolu s tímto rozhodnutím přišla také změna ohledně OEM licencí. Jejich nákup již není podmíněn koupí hardwaru, lze je tedy pořídit samostatně. A nutno podotknout, že za velice přijatelnou cenu (v současné době probíhá předprodej za cca 2300 Kč).

Tyto čtyři důvody mě vedou k tomu, že se s největší pravděpodobností v brzké době Windows 8 objeví na mém stolním PC. Zda-li to je dobré rozhodnutí, ukáže až čas. Nicméně Windows 8 jsou první operační systém, který ve mě vzbudil nutkání koupě ihned po vydání, a to o něčem svědčí (buď se mnou není něco v pořádku, nebo to opravdu bude stát za to). A jaký je váš názor na nový počin Microsoftu?

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Jedna myšlenka na “Proč se těším na Windows 8”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.