První zkušenost s eBay

Před deseti dny jsem se rozhlížel po českých e-shopech, kde bych levně koupil paměťovou kartu Memory Stick Micro o kapacitě 2GB. Osvědčené české obchody ji nabízí za zhruba 250 Kč (SanDisk). Doprava (při platbě předem) pak vychází na nějakých 80 Kč. Takže jsme na 330 Kč za tenhle kousek plastu a nějaký ten mikroobvod. Pohledem na Aukro jsem zjistil, že se ta samá karta (nová) dá koupit za 250 Kč i s dopravou, což je mnohem přijatelnější. Ale hodil by se i adaptér a to už je i na poměry Aukra cenový oříšek. Odhodlal jsem se tedy vyrazit za hranice naší malé země a rozhlédnout se po eBay. A vyplatilo se. Nová paměťovka i s adaptérém za $10.99 včetně pošty. Což je v přepočtu necelých 200 Kč.

Balíček z eBay eBay balík - obsah

Založil jsem tak účet na eBay a PayPal (což byla otázka pár minut) a jal se nakupovat. Uběhlo přesně deset dní od objednání (včetně dvou víkendů) a zboží dorazilo. Z Honkongu. Za $10.99 včetně pošty. A tak si říkám, jak se těm obchodníkům u nás žije. Hotový Klondike.

Nákup na eBay se mi tedy osvědčil. Vše proběhlo bez komplikací a rychle (vezmu-li v úvahu, jakou dálku musel balíček urazit). Až budu příště něco shánět, moje první cesta povede na eBay.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

2 komentáře u „První zkušenost s eBay“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *