Poštovní schránka

První zkušenost se službou Mailboxde.cz

V minulém příspěvku jsem popisoval, jak jsem se pustil do nákupu na německém Amazonu a využil při tom službu Mailboxde.cz. Jejím prostřednictvím měl balíček s Kindle 5 doputovat do Čech přímo do mých rukou. A jak celé to dobrodružství dopadlo?

Jen pro pořádek připomenu, že Mailboxde.cz je služba, díky níž získáte německou doručovací adresu. Lze tak nakoupit v německých e-shopech, které do ČR zásilky nezasílají, a zboží si poté nechat poslat do Čech pěkně v jednom balíku. Jak jsem psal již minule, registrace do služby je jednoduchá a zcela zdarma. Na e-mail obdržíte všechny potřebné informace a celkem blbuvzdorný návod k použití. Ve vámi zvoleném e-shopu (v mém případě na Amazonu) poté vyplníte nově získanou doručovací adresu a můžete začít nakupovat.

Jakmile se objednané zboží ocitlo ve zřízeném mailboxu, byl jsem informován e-mailem. Zpráva obsahovala všechny potřebné údaje, včetně pokynů jak dále iniciovat odeslání zásilky na požadovanou adresu. Zvolil jsem si dopravce (na výběr je Česká pošta a Geis Parcel), nechal balík připojistit a zaplatil požadovaných 120 Kč na dopravu a zbylé poplatky.

Platba probíhá prostřednictvím „dobití kreditu“. V praxi to funguje tak, že buďto převedete peníze na jeden ze tří účtů (Česká spořitelna, Fio banka, Volksbank Löbau-Zittau), nebo zaplatíte prostřednictvím PayPal. Při využití poslední jmenované metody bude účtován navíc bankovní poplatek ve výši 4.046% z částky + 11,90 CZK.

Kvůli rychlosti jsem zvolil PayPal a i s bankovními poplatky zaplatil celkem 136,76 Kč. Tedy o necelých 17 Kč navíc, což mě zrovna nezruinovalo. Odeslal jsem Zasilatelský příkaz a ještě ten den mě informovala Česká pošta, že převzala do přepravy balík xyz, který mi bude doručován 10.9.2013. Druhý den zásilka skutečně dorazila a ze mě se stal šťasný majitel Kindle 5.

Pro ilustraci zde uvedu jednoduchou časovou osu s popisem celého nákupu.


Pátek 6.9.2013

 • 17:32 hod. –  Provedena objednávka (Amazon.de).

Sobota 7.9.2013

 • 15:12 hod. – Obdržena informace s číslem balíku.

Pondělí 9.9.2013

 • 11:16 hod. – E-mail od Mailboxde.cz s údaji o obdržené zásilce a podrobný návodem jak dále postupovat.
 • 12:25 hod. – Zaplacena částka za dopravu a odeslán Zasilatelský příkaz.
 • 17:54 hod – SMS od České pošty s informací o přijetí zásilky k přepravě.

Úterý 10.9.2013

 • cca 11:30 – Balík s Kindle 5 doručen na mou adresu.

Jak je z časových údajů vidět, od odeslání zásilky službou Mailboxde.cz do jejího doručení uplynulo zhruba 24 hodin. To je opravdu slušný výsledek. Pochválit musím také celou administrativní část, která je se službou spojená. Vše je přehledné a detailně vysvětlené. Platební metody jsou dobře popsány a žádné poplatky nejsou zamlčovány. Po první zkušenosti tak mohu prohlásit, že za své peníze nekoupíte zajíce v pytli, ale dostanete kvalitní službu.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

21 komentářů u „První zkušenost se službou Mailboxde.cz“

 1. Zdravim, hezky popsano, ale trosku mi tam chybi cenova kalkulace.
  Kolik to vlastne nakonec stalo?

 2. Taky jsem během minulých dvou let nakoupil na Amazonu několik kindlích čteček, jak postupně slevňovaly, vybavil jsem jimi celou rodinu, včetně zeťáka a švagrové :)).
  Bacha, ale na to, že Amazon.de si následně strhává z Vašeho účtu cca 30€ a to vždy začátkem března. naštěstí nikoliv za každou čtečku, ale pouze za účet.
  Minulý rok mě to tak vyděsilo, že jsem zablokoval kartu a musel jsem žádat o novou.
  Letos zatím nevím co stím provedu. Hledal jsem na Amazonu nějaký kontakt na který bych napsal, aby mi poslali peníze zpět, že jsem si nic neobjednal, ale zatím jsem nic nenašel.
  Kdybyste měli podobné zkušenosti, tak mi napište.

  1. Ahoj Tomáši, nezaškrtl jsi omylem při koupi Kindle službu Amazon Prime? Tu nabízejí na 30 dní zdarma, pak si však účtují roční paušál (v současné době 49 EUR).

 3. tak jsem si říkala, že si ho taky založím a najednou na účtu vidím „registrační data“ a tam kopie a kopie 2 průkazu totožnosti. Je to povinnost nebo ne? nakopírovat (zneužitelný) průkaz totožnosti?

  1. Zdravím, kopii žádného dokladu totožnosti jsem na Mailboxde neukládal, ani ho po mě nikdo nechtěl. V podstatě nevidím důvod, proč by ho zprostředkovatel přepravy chtěl poskytnout.

 4. Zdravím,
  Váš článek mě zaujal. Zrovna jsem si na německém amazonu vyhlídla boty, ale 30 EUR za doručení do ČR (když zboží má nižští hodnotu a nabízejí doručení po Německu zdarma), se mi platit nechce. Chtěla bych jen od Vás potvrdit, za mailboxde funguje tak, jak si myslím. Zakoupím si zboží na amazon.de, jako dodací adresu zadám adresu od mailboxde. Zboží zaplatím. Jakmile dojde balíček na německou adresu, dostanu pokyny od mailboxde, kolik jim mám zaplatit, aby poslali balíček už me přímo domů. Je to tak? Předem moc děkuji!

 5. ailbox jsem využil prvně a musím se přiznat,že mě trochu nepříjemně překvapil poplatek za zprostředkování.
  Nákup v německu za 40 eur doprava do Mailboxude zdarma.
  Zadál jsem si dopravce do Čech což byla firma GEIS doprava 19 kg balíku 100kč což je naprosto v pohodě,ale pak přišla trochu rána za zprostředkování do Čech a další poplátky,které ani nenapsali ,to dělálo 165 kč a to jsem nechtěl služby navíc mi přijde dost drsné.
  Celková cena z Mailboxu domu 265 kč coz mi rozhodně zas tak levné nepřipadá.
  Myslím,že by se to mě předem uvádět!!!!

 6. Mailbox.de – perfektní – zkušenosti ty nejlepší!
  Pro použití této výborné služby je však nutné pochopení jasně psaného textu. Což každý v dnešní době neovládá a obviňuje ze své neschopnosti mailbox – viz :
  diskuse je o Mailboxu.de a zde se mele dohromady Mailbox a Amazon, bez ohledu na to, že jsou to dvě zcela odlišné organizace.

 7. Zdravím, čerstvá zkušenost, která je trochu jiná, než zatím píšete. V úterý ráno jsem měl v úmyslu dle mnoha návodů a rad využít mailbox.de pro doručení Kindle čtečky za amazon.de, nicméně jsem pro jistotu nejprve vyzkoušel přímou objednávku z amazon.de, kam jsem se přihlásil svým starým účtem u amazon.com. K mému překvapení objednávka včetně online platby bez problémů prošla, do hodiny bylo zboží odesláno, během zbytku dne a noci prošlo z UK skladu přes Německo, Vídeň, Brno a hned následující den po objednání kurýr zásilku doručil. Takže o starost méně a musím říct, že rychlost vyřízení mě dost překvapila….

 8. Při posílání z Amazon.de je služba Mailboxde nesmyslná.
  Využil jsem nejvýhodnější variantu osobní odběr sklad v Liberci a platil jsem za 3 kg balíček 193 Kč jen za služby Mailboxde. Přitom normální poštovné z Amazonu by mě stálo tak 9 – 10 euro, takže úspora nevýznamná.

  1. Ahoj Karle,
   když jsem Kindle kupoval, neposílali ho z Německa do ČR. Využití služby Mailboxde tak bylo tím nejlepším řešením (poštovné z Amazonu do německé schránky Mailboxde bylo zdarma). Nevím, jak je to teď, ale udělat si v mém případě celkem 500 km výlet do Liberce a zpátky pro osobní odběr, to za nejlepší variantu nemůžu považovat 😉

 9. Dobrý den, našel jsem si v Německu upínací profil. Za 100cm chtějí 165 Kč, u nás za 35cm 271 Kč. Zajímalo by mě, jestli jde přes Mailbox.de nakupovat z jakéhokoliv obchodu v Německu. Máte zkušenost? David

  1. Ahoj Davide!

   Díky Mailboxde.cz získáš poštovní adresu v Německu, takže můžeš nakupovat v kterémkoli e-shopu u našich německých sousedů, nechat si to poslat do schránky na Malboxde a následně přeposlat do Čech.

 10. Ahoj,

  moje zkušenost je trošku jiná než píše autor.

  Zkoušel jsem několikrát kontaktovat mailboxde přes email o zaslání ceníku a kalkulace a bohužel jsem se odpovědi nedočkal, což mě dost zklamalo.

  Proto jsem využil konkurenční firmu triloxxboxx.cz a nelituji. Ochotná paní odpověděla na všechny mé dotazy, registraci jsem provedl za minutu a vesele využívám jejich německé a polské adresy. Nyní jsem obdržel tak desátou zásilku a velká spokojenost. Sloučení z obou adres a kompletace v jeden balík je opravdu pecka!!!

  Můžu jen doporučit triloxxboxx. Bohužel mailboxde už asi nové zákazníky nepotřebuje nebo toho mají hodně.

  1. Dobrý den, pane Richasi,

   mrzí mne, že jste se s námi nemohl spojit. Prohledával jsem archiv přijatých zpráv a Vaše poptávky jsem podle jména uvedeného výše bohužel nenalezl.

   Omlouvám se, že zde narušuji veřejné fórum po 9 letech, ale myslím si, že je mou povinností Vám odpovědět, protože nevystihuje politiku naší firmy.

   Vím, že je to možná již pasé a navíc firma TriloxxBoxx funguje dobře. Když byste mne chtěl kontaktovat, můžete mi poslat e-mail na ondrej.krabs@mailboxde.cz. Ještě jednou se omlouvám, pokud z nějakého důvodu vznikla technická chyba a e-mail Vám nebyl zodpovězen, ale snažíme se dříve nebo později vyřídit úplně všechny e-maily.

   S přátelským pozdravem

   Ondřej Krabs

   P.S.: Děkujeme autorovi za fajn článek. Věřím, že můj komentář po 9 letech nebude chápán jako reklama. Čestně prohlašuji, že výše uvedený text není komerční prezentací naší společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.