Rána pod filmový pás

Zack Snyder natočil překrásnou podívanou plnou vnadných krasavic a drsných akčních scén – Sucker Punch. Že to zní celkem dobře? To ano!  Potíž je v tom, že celá tahle úžasně malovaná kraslice je prázdná jako ostravská tramvaj po příchodu revizora. Zack se opravdu snaží, aby se před divákem stále dělo něco dechberoucího. Nechává Emily Browning pobíhat v krátké sukýnce před zeleným plátnem a posílá na ní jedno fantaskní monstrum za druhým. Emily přitom vypadá jako naivní děvčátko z pornofilmu a katanou se ohání stejně efektně jako Uma Thurman v Kill Bill. Je to zhmotnělý vlhký sen každého puberťáka. Jenže to je na dvouhodinovou stopáž zatraceně málo. Sucker Punch postrádá cokoliv, co by se alespoň s přimhouřenýma očima nechalo nazvat příběhem a je to obrovská škoda.

Sucker Punch - plakát k filmu

Naštěstí to vypadá, že se Zack poučil a ke svému novému projektu Man of Steel sehnal zručného scénáristu. Tím je David S. Goyer, který se podílel například na filmech Dark Knight (2008) nebo Dark City (1998). Těším se!

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Jedna myšlenka na “Rána pod filmový pás”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.