Batman Ninja – první trailer

Batman patří ke klenotům vydavatelství DC Comics a i když se teď v hraných blockbusterech tak trochu hledá, na poli animovaných filmů neuvěřitelně válí. No a když si animák s Brucem Waynem vezmou na starost Japonci, začnou se teprve dít věci!

Pokračování textu Batman Ninja – první trailer

8 zajímavostí o filmu Kung Fury

Kung Fury, monstrózně přepálená akční podívaná s osmdesátkovým nádechem, vtrhl do mého obýváku jako uragán a po 30 minutách mě nechal nevěřícně sedět na gauči. David Hasselhoff v klipu True Survivor sice naznačil mnohé, ale výsledný film je mnohem, mnohem dál. Zážitek to byl natolik silný, že jsem se rozhodl zjistit o Kung Fury něco víc. Přečtěte si 8 zajímavostí k téhle velkolepé akční jízdě!

Zajímavosti k filmu Kung Fury.

Pokračování textu 8 zajímavostí o filmu Kung Fury

České „překlady“ názvů filmů

U příležitosti vydání české verze traileru nového dílu Mission Impossible krátce vzplála vášeň ohledně překladu podtitulu v pořadí již pátého filmu této akční špiónské série. Ten zní Národ grázlů. A ne, fanoušci se v diskuzi pod videem na sociálních sítích nehádali o to, který ten národ že je plný lumpů a darebáků. Jedni rozhořčeně, druzí pobaveně poukazovali na fakt, že původní název Rogue Nation je přeložen chybně, špatně a vůbec debilně. Jenže blbý není český název, ale pohled jeho kritiků.

Zahraniční filmy a jejich české názvy

Pokračování textu České „překlady“ názvů filmů

Vítězné tažení čáslavského Sergeii Studia

Před více než rokem jsem zde prostřednictvím rozhovoru představil tvůrce krátkých videí Sergeii Studio. Od té doby uplynulo hodně metrů filmového pásu a Martin „Sergeii“ Kolembář během tohoto období rozhodně nezahálel. Jeho studio zaznamenalo několik úspěchů, které bezpochyby stojí za zmínku. Kromě jasného posunu na poli technického zpracování a práce s kamerou, která od raných snímků tohoto tvůrce doznala značné změny, zaznamenalo Sergeii Studio také zvýšenou přízeň ze strany širšího publika.

Sergeii Studio | Čáslav | videoklipy | krátké filmy

Pokračování textu Vítězné tažení čáslavského Sergeii Studia

Nejlepší filmy – léto 2014

Nejlepší filmy – léto 2014

Léto je už za námi a nastal tak čas ohlédnout se za tím, co přinesla letošní blockbusterová sezóna. Hned z kraje musím říct, že byla opravdu výživná a pokračovala v loňském trendu, který se nesl ve znamení sci-fi filmů. A protože mám sci-fi opravdu rád, i tohle filmové léto jsem si velice užil. Do paměti se mi tentokrát vryla trojce filmů, které neváhám označit za nejlepší filmy science fiction léta 2014.

Pokračování textu Nejlepší filmy – léto 2014

The Colony

O tom, že doba ledová může být zábavné období plné zimních radovánek, se nás snažil přesvědčit nejeden animák. Jenže kanadští filmaři si nemyslí, že to bude pro lidstvo taková sranda, a natočili o tom film, kde sáňkování nemá své místo.

Děj snímku The Colony se odehrává právě během jedné takové doby ledové, kterou si lidstvo způsobilo samo tím, že chtělo poroučet počasí. Což pochopitelně nevyšlo a místo jarních deštíků a slunečných dnů začalo chumelit tak moc, že už nikdy nepřestalo.

Pokračování textu The Colony

Transcendence

Wally Pfister, dvorní kameraman Christophera Nolana, jednoho z nejlepších režisérů současnosti, poprvé usedl na režisérskou židli a dal vzniknout nadějně vyhlížejícímu sci-fi dramatu Transcendence. Měl k dispozici peníze, slavné herce i dohled zkušeného kolegy. Přesto je výsledek více než rozpačitý.

Problém však není ani tak v režii, jako v nevyužitém potenciálu ústředního motivu celého filmu, kterým je konflikt mezi technologií a podstatou lidského bytí.

Pokračování textu Transcendence