Telefon na call centrum Alza.cz

Nevím jakou máte zkušenost vy, ale najít na webu e-shopu Alza.cz telefonní kontakt na call centrum, kde byste měli možnost zeptat se na stav objednávky nebo zjistit nějaké další informace, je dost komplikované, ne-li nemožné. Takže abych ušetřil marné hledání dalším zákazníkům, tady to je:

Infolinka Alza.cz: +420 225 340 111

Amazon vám strhává peníze a nevíte za co?

Jeden čtenář v komentáři k článku o službě Mailboxde.cz upozornil na fakt, že mu Amazon po nákupu čtečky Kindle každý rok strhává 29 EUR a on neví za co. Po chvíli pátrání jsem zjistil, že v tom zdaleka není sám.

Jsme v tom minimálně dva.

Při koupi Kindle jsem zaškrtl (nebo neodškrtl, nejsem si jistý) členství v programu Amazon Prime, který za roční předplatné umožňuje přístup ke knihám a nově i k filmům, seriálům atp. . První měsíc je nabízen zdarma, poté je účtován roční paušál (tehdy ve výši 29 EUR). Vzpomínám si, že jsem této službě při koupi čtečky nevěnoval pozornost, protože jsem viděl ono magické slůvko „ZDARMA“ a zaškrtávacím políčkem se tedy příliš nezabýval.

Pokračování textu Amazon vám strhává peníze a nevíte za co?

Na vlastní uši – Spotify v ČR

12. prosince vstoupilo Spotify do stojatých vod hudebních služeb českého internetu. Možná trochu pozdě (Google si se službou Music přichvátl), ale přeci. Možná si řeknete, že Uložto je plné hudby a Spotify nepotřebujete, ale přesto se pokusím dokázat vám opak.

Hudba zdarma

Spotify obsahuje nepřeberné množství hudebních alb, interpretů a nejrůznějších žánrů, že si vybere opravdu každý. Stačí provést jednoduchou registraci a nic vás už nedělí od poslechu. Spotify totiž nabízí účet zdarma, bez jakéhokoliv zadávání platebních metod (což v Google Music nejde, i když chcete poslouchat hudbu, kterou autor dal volně k dispozici). Jedinou podmínkou je, že během poslechu zazní krátká reklama. Zatím jsou pouze v angličtině a vysvětlují výhody prémiového účtu. Časem ovšem můžeme očekávat reklamu v naší mateřštině propagující produkty třetích stran. Nicméně reklamní spoty zaznívají zhruba po čtyřech skladbách a jejich délka není nijak tristní.

K dispozici je samozřejmě také placený prémiový účet bez reklam. Ten můžete vyzkoušet po dobu 30 dní zdarma, poté za měsíční paušál 5.99 EUR. Další výhodou placeného účtu je možnost poslechu skladeb ve vysoké kvalitě a ukládání hudby pro poslech v offline režimu.

Pokračování textu Na vlastní uši – Spotify v ČR

První zkušenost se službou Mailboxde.cz

V minulém příspěvku jsem popisoval, jak jsem se pustil do nákupu na německém Amazonu a využil při tom službu Mailboxde.cz. Jejím prostřednictvím měl balíček s Kindle 5 doputovat do Čech přímo do mých rukou. A jak celé to dobrodružství dopadlo?

Jen pro pořádek připomenu, že Mailboxde.cz je služba, díky níž získáte německou doručovací adresu. Lze tak nakoupit v německých e-shopech, které do ČR zásilky nezasílají, a zboží si poté nechat poslat do Čech pěkně v jednom balíku. Jak jsem psal již minule, registrace do služby je jednoduchá a zcela zdarma. Na e-mail obdržíte všechny potřebné informace a celkem blbuvzdorný návod k použití. Ve vámi zvoleném e-shopu (v mém případě na Amazonu) poté vyplníte nově získanou doručovací adresu a můžete začít nakupovat.

Pokračování textu První zkušenost se službou Mailboxde.cz

Jak jsem nakoupil na Amazon.de

Nakupování v zahraničních e-shopech dnes již není záležitostí několika desítek dobrodruhů. I já jsem se, po prvních krůčcích s ebay, trochu osmělil a začal mimo ČR utrácet s větší jistotou. Hry pro Xbox nakupuji zásadně jen v Anglii a prostřednictvím výše zmíněného aukčního portálu ke mně občas dorazí i nějaký ten balíček z Číny.

Jak jsem nakoupil na Amazon.de

No a protože jsem v posledních týdnech pošilhával po nějaké kvalitní elektronické čtečce knih (slovíčko kvalitní je zvýrazněno schválně – vlastním Prestigio PER3052B, což není zrovna synonymum pro uživatelské blaho), logicky jsem narazil na Amazon Kindle 5. Po letmém srovnání cen v českých obchodech jsem zjistil, že konkurenční boj se této komoditě téměř vyhýbá. Cenová hladina se pohybuje plus-mínus na hranici 2490 Kč. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem zabrousil přímo na stránky výrobce, konkrétně na německou verzi Amazonu. Hned z úvodní obrazovky se na mě smála cedulka „20€ Rabatt auf Kindle“ a konečná cena 49€, tedy zhruba 1290 Kč. Jistě nemusím zmiňovat, že i před slevou byl cenový rozdíl vcelku solidní. Dal jsem se tedy do nakupování.

Pokračování textu Jak jsem nakoupil na Amazon.de

První zkušenost s eBay

Před deseti dny jsem se rozhlížel po českých e-shopech, kde bych levně koupil paměťovou kartu Memory Stick Micro o kapacitě 2GB. Osvědčené české obchody ji nabízí za zhruba 250 Kč (SanDisk). Doprava (při platbě předem) pak vychází na nějakých 80 Kč. Takže jsme na 330 Kč za tenhle kousek plastu a nějaký ten mikroobvod. Pohledem na Aukro jsem zjistil, že se ta samá karta (nová) dá koupit za 250 Kč i s dopravou, což je mnohem přijatelnější. Ale hodil by se i adaptér a to už je i na poměry Aukra cenový oříšek. Odhodlal jsem se tedy vyrazit za hranice naší malé země a rozhlédnout se po eBay. A vyplatilo se. Nová paměťovka i s adaptérém za $10.99 včetně pošty. Což je v přepočtu necelých 200 Kč.

Balíček z eBay eBay balík - obsah

Založil jsem tak účet na eBay a PayPal (což byla otázka pár minut) a jal se nakupovat. Uběhlo přesně deset dní od objednání (včetně dvou víkendů) a zboží dorazilo. Z Honkongu. Za $10.99 včetně pošty. A tak si říkám, jak se těm obchodníkům u nás žije. Hotový Klondike.

Nákup na eBay se mi tedy osvědčil. Vše proběhlo bez komplikací a rychle (vezmu-li v úvahu, jakou dálku musel balíček urazit). Až budu příště něco shánět, moje první cesta povede na eBay.