Luren Graham - Rychleji mluvit nedokážu

Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

Lauren Graham je americká herečka, pro mnohé známá ze seriálu Gilmorova děvčata, pro jiné zas třeba s filmu Santa je úchyl a jiných komedií. A je také spisovatelkou, která dala světu (doposud) dvě knihy. A o té poslední z nich tu bude řeč.

Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je sbírkou hereččiných postřehů a vzpomínek na začátky herecké kariéry, setkání s různými kolegy a v neposlední řadě na natáčení známého seriálu Gilmorova děvčata, se kterým strávila sedm let života.

Osobně mě nejvíce bavila první část knihy, která se právě věnuje hereččiným začátkům. Přišla mi svěží a lehce napsaná. Druhá část, ve které přijde řada na natáčení slavného seriálu a jeho pokračování pod hlavičkou Netflixu, mi zas tak moc zajímavá nepřišla. Nutno podotknout, že nejsem skalním fanouškem Gilmorek, ačkoliv mi přijdou zábavná.

Největším kamenem úrazu jsou pasáže, kdy se Lauren Graham snaží dostát jménu knihy a začne překotně chrlit jedno souvětí za druhým, celá věc se začne poněkud zadrhávat. Zkrátka, to, co funguje na televizních obrazovkách v podání Gilmorových děvčat, působí na papíře dost kostrbatě.

Nicméně, celkový dojem z knihy mám dobrý, je to příjemné a oddechové čtení. Příliš nenudí detaily a dokáže čtenáře pobavit.

Hodnocení: 3/5

Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Autor: Lauren Graham
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2017
Počet stran: 208

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.