Sound Blaster Tactic 3D Sigma – nízká hlasitost mikrofonu

Sound Blaster Tactic 3D Sigma | nízká hlasitost mikrofonu | návodDostali jste od Ježíška sluchátka Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma a jste po nainstalování ovladačů a software zklamáni mizernou senzitivitou mikrofonu? Nemusíte svůj headset házet z okna, ani běžet do obchodu vyřizovat zdlouhavou reklamaci. Vše je pouze záležitostí software.

Stačí stáhnout z produktových stránek Creative nejnovější firmware a přehrát jím ten současný, obsažený ve vašem THX TruStudio Pro Dual Mode USB adaptéru. Firmware naleznete na této adrese: Sound Blaster Tactic3D Sigma Firmware. Odtud stáhnete instalační balíček. Po spuštění staženého souboru se zobrazí jednoduché okno s výpisem verze vašeho současného firmware a firmware, který bude nahrán (aktuálně je to verze  D0-01-21). Klepnete na tlačítko „Upgrade“ a aktualizace sama proběhne. Poté budete vyzvání k odpojení THX TruStudio Pro Dual Mode USB adaptéru a následně k jeho opětovnému připojení.

 THX TruStudio Pro Dual Mode USB Adapter
THX TruStudio Pro Dual Mode USB Adapter

Aby se změny v citlivosti mikrofonu, a tedy jeho výsledné hlasitosti, projevily, je ještě nutné přeinstalovat ovladače headsetu (tedy alespoň v mém případě to nutné bylo, samotný upgrade firmware nestačil). Nyní můžete mikrofon vyzkoušet, jeho citlivost by měla být rapidně lepší.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

9 komentářů u „Sound Blaster Tactic 3D Sigma – nízká hlasitost mikrofonu“

  1. Odinstaloval jsi celý SW a znova nainstaloval? Bez té odinstalace mi to taky nepohohlo, i když přímo v popisu toho FW je „Increases the microphone gain for clearer voice pickup.“

 1. Jojo, zkusím to pro jistotu ještě jednou. Měl jsem problém s tím updatem firmwaru. Nechtělo mi ho to pustit, že už jednou běží. Hádalo se to se Steelseries Engine, co mi ovládá myš. Odinstaloval jsem úplně vše a znovu nainstaloval a nic. Schválně jsem si před tím nahrál v Audacity kousek řeči a pak porovnal křivky a je to naprosto stejné.
  Firmware updater už mi ukazuje ten nový.

  1. Nene, pořád nic. Nemohl bys mi poslat screen křivky z Audacity, abych viděl, jak hlasitě ti to nahrává, když normálně mluvíš a nějak do toho neřveš s mikrofonem cca 2cm od pusy?

   Když připojím jakejkoli jinej mikrofon, řve mi jak blázen. Když připojím jakejkoli mikrofon do té USB zvukovky, je to pořád slabé.

    1. Hmm, tak to máme velkej rozdíl. Já mám ty křivky vpodstatě neznatelné. Dívný. Prostě mi to vůbec nepomohlo. Budu muset napsat na podporu Creative a zkusit to nějak vyřešit.

     1. Máš možnost vyzkoušet headset na jiném PC, jestli se mikrofon bude chovat stejně i tam?

  1. Velice zajímavé. Nainstaloval jsem sluchátka na notebooku, tam byl mikrofon o poznání hlasitější, vrátil jsem je do PC, že porovnám křivky z Audacity a v PC už byl taky o dost hlasitější. Nevím čím to je. Vypadá to, jak kdyby se ten firmware v usb zvukovce probudil až když jsem to píchnul do jiného počítače. Každopádně teď už to celkem dobře šlape.

   Každopádně je stejně prodávám, už jsem je měl dlouho a je načase koupit něco nového. Volba padla na Asus Orion Pro, který vypadají hodně epesně, i když je to trochu vyšší třída. Sigmy budu mít v květnu dva roky a za tu dobu posloužily perfektně. Zvuk obohacený o THX je skvělý a za ty peníze myslím nejsou lepší sluchátka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.