Spec Ops: The Line [DEMO]

Když na Xbox Live vyšla demoverze Spec Ops: The Line, dlouho jsem se nerozmýšlel a začal stahovat. Ne, že bych byl fanda Yager Development, ale měl jsem chuť na trochu té vojenské akce a tohle demo mi zrovna přišlo vhod. A jaké jsou mé dojmy z té krátké ukázky?

Spec Ops: The Line

Úvodní scéna s vrtulníkovou honičkou byla tak trochu ?!?WTF?!? Nezničitelné létající stroje, které odolávají salvám rozžhaveného olova z rotačního kulometu a nacházejí zkázu teprve v náruči naskriptované situace? Tfuj! Naštěstí to celé byl jen úvod, který rychle přešel v akci v troskách zničeného Dubaje. Je to právě kulisa velkolepé metropole zničené válečným konfliktem, která dává Spec Ops: The Line skvělou atmosféru. Celá akce je viděna z pohledu třetí osoby a nutno podotknout, že kamera je zde opravdu rozumná (postava hlavního hrdiny nezabírá čtvrtinu obrazovky, jak tomu bývá zvykem u jiných third person akcí).

Zaujal mě taky celkem solidní systém krytí à la Gears of War. Je jednoduchý, funkční a design úrovní je navržen tak, aby mohl být maximálně využíván. To mě vede k další věci a tou je striktní lineárnost hry. Mapy jsou tvořeny koridory, ze kterých nelze uhnout. Což ovšem není, vzhledem k povaze celé hry, vůbec na škodu. Spec Ops: The Line rozhodně nejsou hyperrealistickou simulací vojáka, jde o filmově střiženou rychlou akci bez odboček, alespoň tak na mě působila z dema, a musím říct, že se těším na plnou verzi. Ta má vyjít koncem června letošního roku. Zbývá jen doufat, že celek bude alespoň stejně tak dobrý, jako těch ukázkových 20 minut.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.