Knihovna her na Steamu

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Digitální distribuci her jsem před pěti lety vcelku zkritizoval a pravdou je, že jsem dlouho měl na Steamu jen několik her. Jenže doba pokročila a v souvislosti s cenou, za kterou se nechají skvělé hry pořídit, naboptnala i moje knihovnička.

Nemyslím teď cenu nových her (stále si myslím, že si hru první den po vydání koupí jen blázen a na Steamu tuplem), ale těch titulů, které se objevují v nejrůznějších slevách, výprodejích či výhodných balíčcích. Jen pro upřesnění, v souvislosti s digitální distribucí mluvím o hrách na PC. Ty mají totiž tu specifickou vlastnost, že s okamžikem pořízení padá jejich cena na nulu (a to i u krabicové verze). Na konzli tak kupuji pouze krabicovky, které po dohrání mohu ještě poslat dál, a PC živím zábavou z digitální distribuce.

No a nedávno jsem si udělal takovou statistiku, kolik že her na Steamu vlastním a kolik z nich jsem dohrál. Čísla byla krutá a neúprosná.

Příliš mnoho her
To mám na Steamu vážně tolik her a skoro nic jsem nedohrál???

Napočítal jsem 74 titulů. Steam uvádí 83, ale spousta položek je zdvojených (Company of Heroes vs. Company of Heroes – New Steam Version atd.). Po odečtení čistě multiplayerových záležitostí (DOTA 2, Counterstrike,…) a her, které jsem kdysi dohrál a koupil si je na Steamu jen proto, abych je měl na Steamu, jsem se dostal na číslo 67. A když jsem sečetl hry, které jsem dohrál? Získal jsem číslo 7.

Dohraných her tedy bylo cca 10% z celkového počtu 67.

To je vcelku alarmující číslo. Samozřejmě, ne všechny hry mám proto, že je chci hrát. Takovéto nechtěné tituly byly součástí balíku v Humle Bundle nebo výhodného setu na Steamu. Přesto jsem se zamyslel nad tím, zda má smysl v takovéto situaci utrácet další, byť nízké, jednotky eur za další tituly. Odpověď byla jednoznačná – NE.

„Přinejmenším si udělej seznam her, které chceš z knihovny na Steamu hrát a dohraj je. Pak můžeš koukat po nových báječných titulech.“ řekl jsem si a dal se do díla.

Nejprve jsem si vytáhl dlouho rozehrané hry, kterým už moc nechybělo. Crysis 2 jsem dorazil za 5 minut (ano, přestalo mě to bavit 5 minut před dokončením hry a půl roku jsem to nezapnul) a pak si posvítil na Portal.

Poté jsem si vytvořil list těch her, které mě zajímají a alespoň je vyzkouším, v nejlepším případě dohraju. Vznikl tak žebříček deseti titulů, kterým se podívám na zoubek. Postupně, dle nálady a především s přihlédnutím k předpokládané délce. Čím kratší, tím lepší. Lopotit se 30 hodin v jedné hře, to už není pro mě. Existují sice tituly, u kterých jsem ochoten udělat výjimku, ale není jich mnoho.

  1. Alpha Prime – Dohráno, dojmy na blog dorazí zanedlouho.
  2. Alpha Protocol
  3. BioShock
  4. Dead Space
  5. Deus Ex: Invisible War
  6. Homefront
  7. Mafia II
  8. Metro 2033
  9. Nikopol: Secrets of the Immortals
  10. Red Faction: Armageddon

A jak vypadá vaše knihovna na Steamu? Je plná dohraných her, nebo přecpaná kusy z výprodejů, které pravděpodobně nikdy nestáhnete a nezahrajete si je?

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *