Stop prokrastinaci!

Stop prokrastinaci!Znáte to přísloví: „Co nemusíš udělat dnes, odlož na pozítří a získáš den volna?“. Přesně tím se řídím a musím uznat, že v odkládání jsem celkem přeborník. Vždy rád odložím něco na později, udělám to až pak. Raději se teď podívám na Odložené případy a práci do školy nechám až na potom. Vždyť je přede mnou tolik zítřků a všude kolem tolik odkládacích prostor. Žije se mi v tomhle systému opravdu dobře, dokud nepřijde den D, hodina H, minuta M, vteřina V a mé současné já je zavaleno úkoly z minulosti, které vtipně odložilo mé povalečské ego. V tu chvíli si říkám, že bych měl něco změnit.  Chytit tu mrchu prokrastinaci za její králičí uši a podívat se jí pěkně zpříma do xichtu! Přesně tak, jak to udělal Leo Babauta.

Stop prokrastinaci!

Před pár dny spatřila světlo světa elektronická kniha Stop prokrastinaci!, za kterou stojí Pavel Králíček a Pavel Říha. V anglickém originále se jmenuje The Little Guide to Un-Procrastination a napsal ji Leo Babauta, dnes již notoricky známý guru osobního rozvoje. Stop prokrastinaci! shrnuje Babautovy poznatky z boje s chronickým odkládáním povinností a hned na úvod musím říct, že jde o shrnutí opravdu hutné (ačkoliv tomu počet stran nemusí napovídat).  Kniha je přehledně členěna do krátkých kapitol, které krůček po krůčku vedou čtenáře napříč celým problémem a předkládají mu různé možnosti a způsoby řešení, s jejichž pomocí lze prokrastinaci úspěšně porazit. Leo nabízí celou řadu nejrůznějších rad a nápadů, takže mezi nimi najde každý alespoň jednu, s jejíž pomocí dosáhne jistého zlepšení. Ale i zde platí, že bez práce nejsou koláče.  K trvalému zlepšení je vždy potřeba silná vůle a odhodlání se sebou něco udělat.

Jedním z hlavních rysů této knihy je opakování. Takže pokud nepatříte k vášnivým čtenářům a bojíte se, že byste mohli zapomenout co jste četli v předchozích kapitolách, můžete s klidem vydechnout.  Rady a doporučení Lea Babauty v knize Stop prokrastinaci! jsou jako lavina  – cestou do údolí poslední kapitoly s sebou hrnou vše, co cestou potkaly. A na konci je krásné shrnutí prostřednictvím odpovědí na často kladené otázky o prokrastinaci.
Sečteno a podtrženo, Stop prokrastinaci! je užitečnou příručkou pro každého. Je stručná a srozumitelná. Je v češtině a je levná. Ještě ji nemáte? Tak honem navštivte prokrastinace.zenhabits.cz!

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

5 komentářů u „Stop prokrastinaci!“

  1. Nemyslím to zle, ale myslím to vážně: žádná publikace nemůže být „užitečnou příručkou pro každého“. Tahle floskule snižuje úroveň recenze a ubližuje knize. A nenapsal jí, ale ji a neshrnuje Babautovi poznatky, ale Babutovy poznatky atd. Jarka

    1. Zdravím Jarko, díky za komentář! Pokud jde o gramatické chyby, ty skutečně nesluší žádnému textu. Opraveno, tedy až na tvar autorova jména ve 4. pádě, za tím si stojím.

      Pokud jde o prohlášení této knihy za užitečnou příručkou pro každého, jedná se o můj názor, který jsem v té době jakou autor recenze zastal. A jelikož je recenze útvarem subjektivním, dovolím si to takto ponechat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.