Strašidelná vagina | recenze knihy | bizarro fiction

Strašidelná vagina

O žánru bizarro fiction jsem doposud nikdy neslyšel, takže když jsem náhodou na Databázi knih narazil na titul Strašidelná vagina, chvíli jsem nevěřícně kroutil hlavou. Což se následně, pro tento podivně vyhlížející titul od Carltona Mellicka III, ukázalo jako vstupenka do Čtenářské výzvy 2020 v kategorii Kniha, která vás zaujala svým názvem.

Hlavní postavou novely Strašidelná vagina je Steve, obyčejný chlápek z call centra, který má poněkud potrhlou holku Stacy. Stacy je fajn, ale má problém – straší jí ve vagině. Ozývají se z ní podivné zvuky, někdy dokonce i hlasy, což našemu zamilovanému páru poněkud komplikuje sexuální život, protože Steve je z projevů partnerčiných intimních partií dost nervózní. Když po jedné vášnivé noci vyleze ze Stacyiných útrob ohavný kostlivec, přemluví šokovaná dívka svého kluka, aby do ní vlezl a podíval se, co se to uvnitř ní odehrává.

Steveovo putování je plné bizarních situací, spisovatel se však omezuje pouze na vymýšlení všemožných podivností a popisování nejrůznějších tělesných projevů, až naprosto zapomíná jakkoliv více čtenáře seznámit s oním zvláštním světem, který se nalézá v lůně přítelkyně hlavního hrdiny. Vyústění celé zápletky je pak naprosto neuspokojivé, v podstatě bych řekl, že závěr takřka neexistuje.

Kromě Strašidelné vaginy, obsahuje kniha ještě dvě kratší povídky: Porno v srpnu, kterou považuji za naprostý blábol bez hlavy a paty, a Fantastické orgie, která disponuje nejzajímavějším a nejlépe vystavěným příběhem z knihy (má alespoň začátek, prostředek a konec). Nicméně jednotlivosti knihy i celek jako takový považuji za naprostý odpad a vůbec netuším, komu bych něco takového doporučil.

Uvidím, jestli se po tomhle čtenářském zážitku ještě vůbec k žánru bizarro fiction vrátím.

Hodnocení: 0/5

Strašidelná vagina
Autor: Carlton Mellick III
Nakladatelství: Carcosa
Rok vydání: 2018
Počet stran: 192

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.