Kanadská postapokalyptická sci-fi The Colony

The Colony

O tom, že doba ledová může být zábavné období plné zimních radovánek, se nás snažil přesvědčit nejeden animák. Jenže kanadští filmaři si nemyslí, že to bude pro lidstvo taková sranda, a natočili o tom film, kde sáňkování nemá své místo.

Děj snímku The Colony se odehrává právě během jedné takové doby ledové, kterou si lidstvo způsobilo samo tím, že chtělo poroučet počasí. Což pochopitelně nevyšlo a místo jarních deštíků a slunečných dnů začalo chumelit tak moc, že už nikdy nepřestalo.

The Colony posterPříběh sleduje osud malé kolonie přeživších, kterou vede Morpheus Laurence Fishburne. Tato skupinka se snaží přežít za pomoci improvizované pěstitelsko-chovatelské stanice v podzemních prostorách jakéhosi komplexu. Kromě hladu a mizerných vyhlídek na budoucnost je trápí chřipka, která redukuje jejich stavy podstatně rychleji než nedostatek potravy. S nákazou se potýká místní „lékař“ Bill Paxton. Dříve zkoušel ordinovat dlouhé vycházky na mrazu, ale pacienti se mu vraceli, což bylo nežádoucí. Začal tedy nemocný lid léčit kombinací střelného prachu a olova, což se sice nesetkalo s oblibou u místní komunity, ale problémy s bušením na ocelová vrata komplexu začaly pozvolna ustupovat.

Podle mého názoru by takováto skupinka musela rovněž trpět značnou sexuální deprivací, protože by Charlotte Sullivan (jediná herečka, která má ve filmu nějaký prostor) po pár týdnech musela zákonitě zemřít vyčerpáním, ale to je možná na jiný film…

No a aby těch potíží nebylo málo, spřátelená kolonie, se kterou naši hrdinové udržují rádiové spojení, se nečekaně odmlčí. Morhpeus Laurence Fishburne tak vezme velký batoh, dva chlapy a vyrazí se podívat, co že se to u sousedů stalo… 

Když si po sobě čtu předchozí odstavce, skoro bych měl i chuť se na to znovu podívat. Jenže… Jenže to není taková zábava, jak se může zdát. Jediní dva lidé, kteří tak nějak hrají a dá se jim to věřit, jsou Morhpeus Laurence Fishburne a Bill Paxton. Ostatní jsou takoví… no… tuctoví, nevýrazní. Příběh není zrovna geniální a vcelku mi připomněl videohru Afterfall: Insanity. Na hru by to tak bylo docela fajn, na celovečerní film nic moc. Navíc, kdo někdy viděl nějaké kanadské béčkové sci-fi, dokáže si i představit, jakou úroveň mají použité vizuální efekty (ne, ksichtík Charlotte Sullivan na celkové vizuální úrovni filmu moc nemění).

Otázka tak zní, má cenu se na The Colony podívat? Ale ano, má. Když bude za oknem mráz jak vrata a vás už nebude bavit stavění sněhuláků nebo bobování na kopci za barákem, The Colony vcelku zabaví.

Hodnocení: 40%

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *