Vítězné tažení čáslavského Sergeii Studia

Před více než rokem jsem zde prostřednictvím rozhovoru představil tvůrce krátkých videí Sergeii Studio. Od té doby uplynulo hodně metrů filmového pásu a Martin „Sergeii“ Kolembář během tohoto období rozhodně nezahálel. Jeho studio zaznamenalo několik úspěchů, které bezpochyby stojí za zmínku. Kromě jasného posunu na poli technického zpracování a práce s kamerou, která od raných snímků tohoto tvůrce doznala značné změny, zaznamenalo Sergeii Studio také zvýšenou přízeň ze strany širšího publika.

Sergeii Studio | Čáslav | videoklipy | krátké filmy

Soutěžní úspěchy

Prvním takovým úspěchem, který zároveň překonal hranice České republiky, se stal videoklip Dark Swan, který Sergeii Studio přihlásilo do soutěže kanadského hudebníka Daniela Lanoise. Ten hledal video ke své písni Rocco a našel ho právě v Čáslavi. Tento videoklip vyniká nejen svou atmosférou a vizuálními nápady, ale také faktem, že se v něm nachází, jako jeden z maskovaných protagonistů, právě autor tohoto webu. Což je bezesporu jeden z hlavních faktorů, který přispěl k úspěchu (#humor).

Sergeii Studio se také blýsklo ve filmové soutěži Individuální dárcovství, kterou vyhlásila ČSOB a Era. Spolu s Kristýnou Novákovou dali dohromady krátký film Dárce pojednávající o tom, že i malá pomoc jednotlivce může znamenat mnoho, a vysloužili si první místo.

Aktuálně nejčerstvější záležitostí je účast Martina Kolembáře a jeho kolegů v soutěži ARTUR televize Óčko, kam přihlásili svůj hororový snímek Birth. Svou premiéru si odbyl na zmíněné televizní stanici 9. prosince a i přes kritiku odborné poroty, ve které zasedla mimo jiné Mirka Spáčilová z iDnes či filmový kritik František Fuka (fffilm), jež se opřela do nesrozumitelnosti snímku, potažmo do scénáře, odnesl si Martin a jeho kolegové pochvalu za technické zpracování. Což je, spolu se samotným faktem, že jejich soutěžní snímek vysílala televize, odměna sama o sobě. Věřím, že to Sergeii Studio posune opět o kus dál a s příštím snímkem zmizí neduhy, které mu v soutěži ARTUR zabránily v lepším umístění.

Hudební videoklipy

Mimo kraťasů nejrůznějších žánrů věnuje Sergeii Studio svou energii také tvorbě hudebních klipů. Mezi nejnovější zářezy na pažbě se v posledních dnech zařadila videa pro kapely Civilní obrana, Žádnej stres a Band-a-SKA.

Díky hlavě státu dnes každý ví co pussy (čti pasy) znamená, ale neuškodí si to připomenout. A to formou poněkud populárnější než jsou Hovory z Lán. Čáslavská Civilní Obrana pro své hudebně-lingvistické okénko využila prostory Hotelu Grand a ve spolupráci se Sergeii Studiem natočili během jedné noci videoklip k songu Pussy je Kunda, který během 4 dnů nasbíral téměř 12 tisíc shlédnutí. Slovy Martina Kolembáře: „Na čáslavský poměry super.“ A jako takový mikulášsko-vánoční dárek fanouškům ska a ska-punku představilo Sergeii Studio v průběhu prosince dvojici klipů Ženská pekelská (Žádnej stres) a Dědovy veselé Vánoce (Band-a-SKA).

Jak je vidět, Sergeii Studio (nově 89VISION pictures – pozn. Kalper.eu 24.8.2017) rozhodně nezahálí. Přejme jim tak, ať je nadšení a elán v příštím roce neopouští a stále přichází s novými nápady.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.