Vrácení peněz | Windows Store

Vrácení peněz za aplikaci z Windows Store

Zakoupili jste na Windows Store aplikaci, ale nejste s ní spokojeni a požadujete vrácení peněz? Na rozdíl od Google Play, nenabízí obchod Microsoftu jednoduchou refundaci do několika hodin od zakoupení. Zaplacené peníze však nejsou nedobytné, je nutné vystavit reklamaci.

Na stránkách zákaznické podpory obchodu Microsoft Store stačí otevřít chat a popsat operátorovi váš problém. Bude po vás chtít několk základních údajů o vašem MS účtu:

Vrácení peněz | Windows Store
Stránky podpory obchodu Microsoft Store
 • Celé jméno
 • Telefonní číslo
 • e-mailovou adresu

Následně obdržíte autorizační kód, kterým se podpoře na druhé straně chatu prokážete.

Dále operátorovi sdělíte údaje o nákupu, za který požadujete vrácení peněz:

 • Popis aplikace
 • Způsob platby
 • Cena aplikace
 • Důvod reklamace

Celý proces trvá cca 20 minut, peníze jsou poté vráceny do 3 až 5 pracovních dnů. Kromě chatu by zřejmě bylo možné reklamaci vyřešit také po telefonu na lince zákaznické podpory Microsoft Store (800 900 775). Tuto variantu jsem však nezkoušel.

Autor

Kalper.eu

Zápisník vášnivého čtenáře, nadšeného filmového diváka se slabostí pro sci-fi žánr. Jsem také velký fanoušek internetu a interaktivní zábavy. Rád v těchto oblastech objevuji a zkouším nové věci a občas o nich něco napíšu.

7 komentářů u „Vrácení peněz za aplikaci z Windows Store“

 1. opravdu to funguje. pokud jste ovšem nepoužili platbu prostřednictvím fakturace operátora. V tom případě platba vůbec nejde přes microsoft a ten ji nemá jak vrátit. Musíte se obrátit na svého mobilního operátora a nedat se odbýt, že to nejde.

  1. Pokud je prodejcem a příjemcem platby Microsoft, reklamaci musíte uplatnit vždy u něj. Platba se přeci nikdy nerealizuje na přímo mezi zákazníkem a dodavatelem, ale vždy pomocí prostředníka. Ať už je to PayPal či některý ze zpracovatelů plateb platebními kartami atd..

   1. je to jak píšete, jen jsem chvilkově podlehl manipulaci ze strany operátorů Microsoftu, se kterými jsem se kontaktoval dle Vašeho návodu. Nebylo jim hanba mě dokonce poslat za producentem aplikace. V každém případě se to vleče. Celou záležitost mě nechali několikrát odvysvětlovat a odkomunikovat na microaoft podpoře a nakonec se Microsoft vymlouvá, že jsem podal reklamai na Microsoft store a ne na Windows store (aplikace je z Windows phone store), a že si ji nemají (reklamaci) jak vnitřně předat, že prý jsou velká firma (to řekla bohužel jen v mnou nenahrávaném hovoru) atp. No je mi stydno za ně, fakt trapárna. Pokud chcete, mohu poslat celý chat s operátorem, kde mě posílají od čerta k čertu i další podklady.

    1. Dobrý den.
     rád bych věděl jaký to je postup.
     koupil jsem aplikaci na Windows store a platil prostřednictvím operatora. aplikace nefunguje. Vodafone a Microsoft se vymlouvají jeden na druhého a peníze prý nelze vrátit.
     Dekuji Martin

     1. Zdravím, Martine.
      V mém případě jsem použil PayPal a s vrácením peněz potíž nebyla. Reklamaci musíš uplatnit u prodejce, tedy Microsoftu (viz můj předchozí komentář). Nenechal bych se tedy odbít a trval na svém.

 2. Ja platil kartou a Microsoft mi během několika málo minut poslal peníze zpět. Funguje to perfektně, chtěli je ověření přes email. Děkuji za návod 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.